polski
Niedziela, 07 czerwca 2020 r. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
Spotkanie pszczelarzy w GOK
   Tradycją się stały organizowane w styczniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach spotkania noworoczne.
   To czas podsumowań ubiegłego 2015 roku i planów na obecny 2016 rok. W Święto Trzech Króli, jak co roku odbyło się pszczelarskie spotkanie opłatkowe, na którym byli obecni bartnicy z  następujących Gmin: Rokiciny, Koluszki ,Ujazd, Będków. Spotkanie rozpoczął Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy, pan Wojciech Smarz, który powitał wszystkich zgromadzonych, podsumował działalność pszczelarzy, a także przekazał serdeczne życzenia zebranym.
Swą obecnością tę piękną uroczystość zaszczycili:
Wójt Gminy – Pan Jerzy Rebzda, który serdecznie podziękował za zaproszenie oraz podkreślił, iż wspólna obecność przy opłatkowym stole daje nadzieję, że można być rodziną tak samo zgodną, zorganizowaną i pracowitą jak rodzina pszczela. Także zaproszeni Goście złożyli pszczelarzom i ich rodzinom życzenia na nowy rok, zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w tym co robią i wielu, wielu sukcesów; pan Stanisław Ból Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej" w Piotrkowie Trybunalskim, który zaznaczył, że pszczelarskie spotkania Opłatkowo – Noworoczne są piękną wieloletnią tradycją, która jest źródłem zakorzenienia i tożsamości, Pan Józef Kołaczek Wiceprezes oraz Pan Romuald Dróżdż- Członek Zarządu, oraz pani Longina Waszczykowska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach. Wszystkich zebranych pobłogosławił  ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinach Andrzej Bednarek, życząc pszczelarzom wielu darów bożych i obfitych zbiorów miodu. Następnie wszyscy przełamali się tradycyjnie już opłatkiem, a następnie wznieśli toast jak na bartników przystało miodem pitnym. Na koniec zarówno goście jak i najaktywniejsi członkowie Koła zostali uhonorowani odznaczeniami:
Statuetkę ks. dr Jana Dzierżona – honorowe wyróżnienie nadawane przez Polski Związek Pszczelarski za szczególnie wybitne zasługi w pracy i działalności – otrzymał pan Rajmund Kaczmarek. Odznaczenia brązowe dostali Panowie: Michał Skibiński, Krzysztof Pawlik, Grzegorz Adamus, Zdzisław Jałmużna, Jan Pietranek. Legitymacje dla nowych członków otrzymali pani Maria Burczyńska, panowie: Radosław Dziedzic, Rafał Miazek, Zygmunt Świstak, Piotr Królikowski.
Słowa podziękowania oraz słoik miodu za owocną współpracę i wsparcie dla pszczelarzy otrzymali również : Wójt Gminy Rokiciny, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach, która złożyła serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności w Nowym Roku, a wszystkim bartnikom :,, aby w ich  pasiekach w 2016 roku się darzyło i mnożyło”, a także  ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinach.
Po części oficjalnej wszyscy zasiedli przy stołach. Całość spotkania zakończyła się poczęstunkiem podczas którego można było podzielić się swoim doświadczeniem, spostrzeżeniami lub po prostu pogawędzić po przyjacielsku.
11-01-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30