polski
Sobota, 08 sierpnia 2020 r. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
Choinka Niedźwiadka Tolka
W poniedziałkowy poranek 14 grudnia w szczelnie wypełnionej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach około 150 dzieci obejrzało z zaciekawieniem spektakl pt. "Choinka Niedźwiadka Tolka" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
W poniedziałkowy poranek 14 grudnia w szczelnie wypełnionej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach około 150 dzieci obejrzało z zaciekawieniem spektakl pt. "Choinka Niedźwiadka Tolka" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Akcja tej zabawnej opowieści rozgrywa się w czasie przygotowań mieszkańców lasu do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas gdy wszyscy pracowali Niedźwiadek Tolek i Sowa Wandzia beztrosko się bawili. W czasie tych harców zniknęły cukierki z leśnej choinki. Dzieci poznały również panią Biedronkę i sprytnego Elfa. Widowisko przeniosło wszystkich w świat elfów i innych stworzeń zamieszkujących magiczny las.  Aktorzy włączyli dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu i dzięki temu historia choinki i leśnych zwierzątek zakończyła się szczęśliwie. Wszyscy brali aktywny udział w trakcie występu, a spontaniczne reakcje świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru opowieść oczarowała najmłodszych widzów, a starszych przeniosła w czasy dzieciństwa.
    Po przedstawieniu, dyrektor GOK pani Longina Waszczykowska podziękowała najmłodszym za przybycie i wspólnie spędzony czas, a aktorom za  spektakl oraz poprosiła Wójta Gminy Rokiciny pana Jerzego Rebzdę o wspólne wręczenie  dyplomów i nagród dzieciom, które zostały wyróżnione w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem "Zapobiegajmy pożarom".

w kategorii najmłodszej: przedszkolaków wyróżnieni zostali:
Filip Feja
Anna Małkiewicz- Piekarska
Maja Kostrzewa
Wiktoria Dudek
Jan Piekarski

w kategorii klas I-III
Oliwia Grochal SP w Łaznowie
Aleksandra Jaśkiewicz SP w Łaznowie
Julia Samiec SP w Rokicinach
Maja Maciejczyk SP w Rokicinach
Piotr Kotynia SP w Rokicinach

w kategorii klas IV-VI
Adrian Rzeźnik SP w Rokicinach
Natalia Głażewska SP w Rokicinach
Adrian Olejniczak SP w Łaznowie
Piotr Pakuła SP w Rokicinach
Julia Wegner SP w Rokicinach

w kategorii gimnazjum
Martyna Makucka
Oliwia Jędrzejec
Anna Krych
Lena Wajszczyk
Patrycja Wieloch
Wszystkim tym, którzy tego dnia byli razem z nami w GOKu został wręczony słodki upominek w postaci lizaka, który rozdali dzieciom Wójt Gminy Rokiciny oraz dyrektor GOK.
17-12-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31