polski
Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Dzień Seniora
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.
   To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują kulturę oraz obyczaje naszego regionu.
    Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 13 października we wtorkowe popołudnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów. Nie zabrakło również zaproszonych na tę okoliczność gości. Swoją obecnością zaszczycili Seniorów: Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda,  ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny Rokicinach Andrzej Bednarek, Pani Longina Waszczykowska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Wszystkich zebranych powitała Prezes Stowarzyszenia Pani Krystyna Kruczek, która pokrótce opowiedziała o działalności Stowarzyszenia oraz o planach i pomysłach jakie mają Seniorzy na najbliższe miesiące. Następnie dyrektor GOK na ręce  Prezes Stowarzyszenia złożyła pamiątkowy dyplom z życzeniami oraz drobny upominek dla jego członków.
    Pani Prezes zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu emerytów, który został napisany w oparciu o melodię utworu pt. "Jak długo na Wawelu", a jego refren oddaje w zupełności to czego im życzymy :  "Niech żyją Emeryci przez szereg długich lat.   I w zdrowiu i z uśmiechem niech żyją nam sto lat".
Po części oficjalnej podano poczęstunek, przy którym zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości.
15-10-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30