polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Rozstrzygnięcie konkursu: Na najładniejszą i najbezieczniejszą zagrodę w Gminie Rokiciny
Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Rokicinach przy współudziale Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego   w Tomaszowie Mazowieckim.

Do konkursu przystąpiło 7 właścicieli zagród, a oceny tych zagród dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

Anna Gawarzyńska  - Przewodnicząca Komisji, kierownik Referatu ds. Prewencji,Rehabilitacji i Orzecznictwa Placówki Terenowej KRUS w Tomaszowie Mazowieckim,    
Barbara Wronka - Członek Komisji, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach,
  Aneta Waszczykowska - Członek Komisji, przewodnicząca Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Rokiciny.

Dokonując oceny członkowie Komisji kierowali się następującymi kryteriami:
-   utrzymanie estetyki i porządku na terenie posesji,
-   przestrzeganie zasad bezpiecznej pracy na terenie zagrody – gospodarstwa: ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie,
-   stworzenie bezpiecznych warunków do rekreacji i wypoczynku dzieci i dorosłych,
-   innowacyjność rozwiązań. 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas Gminnych Dożynek w dniu 06.09.2015 r.
Nagrody dla laureatów ufundowane zostały przez Organizatorów, które  podczas rozstrzygnięcia wręczyli: Anna Gawarzyńska – Przewodnicząca Komisji Konkursowej, Jerzy Rebzda – Wójt Gminy Rokiciny,  Piotr Kudlik – Przewodniczący Rady Gminy Rokiciny i Wiesław Lewandowski – Członek Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęli państwo Zofia i Grzegorz Wachowiec - właściciele zagrody w Starych Chrustach.

Państwo Zofia i Grzegorz Wachowiec, zam. Stare Chrusty 5, posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 20,0 ha fiz. przejęte 17 lat temu od rodziców pana Grzegorza, którzy nadal  czynnie pomagają następcom. Państwo Wachowiec są rodzicami dwójki dzieci. Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła, jak również  uprawa zbóż i kukurydzy i ziemniaków. Gospodarstwo jest w pełni zautomatyzowane i wyposażone w najnowszej generacji park maszynowy. W budynkach składowych panuje ład i porządek. Wizytówką gospodarstwa są ładne i zadbane budynki oraz  utwardzone podwórze. Na terenie gospodarstwa jest miejsce przeznaczone do rekreacji i wypoczynku.  Gospodarstwo kwalifikuje się do udziału w „Ogólnopolskim  Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
Drugie miejsce zajęła zagroda państwa Anety i Jacka Sali – właściciele zagrody w Łaznowie.
Pani Aneta i Jacek Sala, zam. Łaznów 37 prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 17 ha fiz., przejęte 18 lat temu po rodzicach pana Jacka. Państwo Sala są rodzicami trójki dzieci. Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła mlecznego (30 sztuk). Uprawiają również zboża, kukurydzę oraz trawy. Państwo Sala  skorzystali  z programów modernizacyjnych gospodarstw rolnych, dzięki czemu zmodernizowali gospodarstwo, które jest w pełni zmechanizowane, ale jak mówią marzą  o tym, aby jeszcze bardziej udoskonalić i jeszcze więcej zmienić na lepsze. Wizytówką gospodarstwa są zadbane budynki oraz  utwardzone podwórze, jak również bardzo ładny plac zabaw dla dzieci. W gospodarstwie panuje  ład i porządek. Laureaci II miejsca otrzymują nagrodę rzeczową w postaci drabinki oraz  skrzynki narzędziowej ufundowanej  przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego.
Trzecie miejsce zajęła zagroda Państwa Danuty i Macieja Ogórek z Jankówka
Pani Danuta i Maciej Ogórek zam. Jankówek 2,  prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 25 ha fiz., przejęte po rodzicach pani Danuty. Państwo Ogórek są rodzicami trójki dzieci.  Głównym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła mlecznego oraz młodzieży i trzody chlewnej, jak również  uprawa zbóż i kukurydzy. Dzięki środkom unijnym gospodarstwo jest w pełni zautomatyzowane i wyposażone w najnowszej generacji park maszynowy.
Uczestnicy konkursu:
Małgorzata i Tomasz Kot zam. Popielawy Krystyna Jędrzejka zam. Albertów Mariusz Kudlik zam. Rokiciny Iwona i Zbigniew Waszczykowscy zam. Popielawy
09-09-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30