polski
Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
TURNIEJ SOŁECTW
 Dnia 28.06 na boisku miejscowej Tęczy odbył się IV Turniej Sołectw Gminy Rokiciny.

W turnieju wzięlo udział jedynie 5 drużyn: Jankówek, Mikołajów, Łaznówek, Popielawy i drużyna Tęczy. Rozgrywki prowadzone były w jednej grupie systemem każdy z każdym. Najlepszą drużyną na tym etapie okazała się drużyna Tęczy, która z 3 zwycięstwami i jednym remisem zajęła 1 miejsce w grupie, na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Łaznówka, Mikołajowa i Popielaw. Z dalszą fazą turnieju pożegnała się dzielnie walcząca drużyna Jankówka. Następnie rozegrane zostały mecze o miejsca na podium. O 3 miesce walczyły drużyny Popielaw i Mikołajowa, zwycięzko wyszli z tego pojedynku zawodnicy z Popielaw, których oficjalnie reprezentował też sołtys pan Konecki. w Wilekim finale zmierzyły sie drużyny Łaznówka i Tęczy. Drużyna Łaznówka wspierana przez liczna grupę kibiców rok rocznie melduje się w finale naszej imprezy, jednak w tym roku bezapelacyjnie zwyciężyła Tęcza wynikiem 3-0, którą niezwykle żywiołowo wspierał sołtys pan Kotynia. Barw zwycięskiej drużyny bronili: Kotynia Adam, Światek Piotr, Maj Przemysław, Gulej Piotr, Holak Piotr, Knap Marcin, Plich Tomasz oraz Lewandowski Tomasz. Na turnieju nie zabrakło także ważnych osób z naszej Gminy. W trakcie turnieju odwiedziła nas pani sekretarz Alina Urbaniak, natomiast nagrody wręczał Przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Kudlik. Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom oraz gratulujemy Piotrowi Gulejowi reprezentującemu barwy Tęczy, który został wybrany Zawodnikiem Turnieju. Dziekujemy za udział w turnieju i zapraszamy za rok.