polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
XII Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych
  Wielkanocny stół to wizytówka każdego domu w czasie świąt. W sklepach pełno jest różnorodnych dekoracji: kolorowych pisanek, zajączków czy wiklinowych koszyczków. Wielkanocne ozdoby możemy wykonać również własnoręcznie. Udowodniły to 22 marca 2015 roku w Wyknie na XII Powiatowym Konkursie Pisanek i Palm Wielkanocnych mieszkanki naszego powiatu.
 Naszą gminę reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Popielaw, którego przewodnicząca jest Pani Marzena Ruszkiewicz. W zmaganiach wzięły udział wszystkie reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Tomaszowskiego. Wydarzenie to zgromadziło wielu znakomitych gości wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda, Radny Powiatu Tomaszowskiego Pan Marek Olkiewicz, a także Radna Gminy Rokiciny Pani Mariola Stasiołek. Naszą reprezentacje wspierała również Dyrektor GOK-u Pani Longina Waszczykowska  i Aneta Waszczykowska -Przewodnicząca wszystkich kół w gminie Rokiciny.
 Prace były oceniane w czterech kategoriach: palma tradycyjna, palma nowoczesna, pisanka tradycyjna i pisanka nowoczesna. Nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w kategorii palma nowoczesna. Na stanowisku każdej reprezentacji panie wystawiły pisanki i palmy wykonane metodą tradycyjną i współczesne. Można było zobaczyć pisanki farbowane łuskami cebuli czy żyta, na których następnie igłą wydrapywane były najróżniejsze wzory, ale były też pisanki z cekinów, wstążeczek, wykonane metodą decoupage. Także palmy były i te wykonane z bazi, borówek i bukszpanu, ale też kolorowe z papierowych i sztucznych kwiatów i mieniących się wstążek. Ponadto panie przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne. Były jaja, zajączki, baranki i mazurki. 
 
Po ogłoszeniu wyników konkursu gospodarze zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania. 
24-03-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30