polski
Poniedziałek, 21 września 2020 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
PODSUMOWANIE PROJEKTU INKUBATOR
 Od stycznia 2013r. do marca  2014 roku Publiczne Gimnazjum w Popielawach uczestniczyło w międzynarodowym projekcie Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich.
 Nasza placówka realizowała trzy projekty, które zaprezentowaliśmy podczas wyjazdu do Pałacu Młodzieży w Łodzi w dniu 27.03.2014r. podczas podsumowania tego przedsięwzięcia. Oprócz naszej szkoły swoje działania przedstawiali również uczniowie z pozostałych 10 szkół województwa łódzkiego m.inn.Tuszyna i ze Świnic Warckich.

Tytuł pierwszego z naszych projektów brzmiał: „Przeżyj święta z nami - odkrywaj talenty z gimnazjalistami". Grupa, która go realizowała, liczyła 11 osób wraz z opiekunem, panią Anną Karp. Celami naszego projektu były: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych w naszym rejonie, odkrywanie talentów dzieci, młodzieży i osób dorosłych, współpraca młodzieży gimnazjalnej ze środowiskiem lokalnym, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych. Podczas prezentacji opowiedzieliśmy o naszych działaniach m.in.: o zorganizowanym przez nas konkursie: „Ozdoba Bożonarodzeniowa", akcji charytatywnej „Pomóż i Ty", warsztatach plastycznych i wokalnych oraz finale naszego projektu. Na koniec wymieniliśmy jego mocne strony oraz to, czego się nauczyliśmy.

Następnie zaprezentowaliśmy kolejny projekt „Filmowanie, zdjęć robienie- to nasze marzenie!”, który został przeprowadzony w naszym gimnazjum pod nadzorem pana Tomasza Deki. Priorytetami tego przedsięwzięcia były: poszerzenie wiedzy w zakresie zasad filmowania i poprawnego wykonywania zdjęć, nauka obsługi aparatów cyfrowych oraz kamer wideo, nauka edycji zdjęć i filmów oraz ich publikacji w Internecie. Podczas tej inicjatywy zostały przeprowadzone warsztaty z profesjonalnym fotografem. Następne spotkanie odbyło się z uczniami szkoły podstawowej, na którym gimnazjaliści mogli przekazać zdobyte wcześniej doświadczenie na temat fotografowania. Uczestnicy projektu zorganizowali również konkurs fotograficzny „Rokiciny w barwach jesieni”. Dużym atutem tego projektu było nabycie umiejętności fotograficznych przez naszych uczniów, którzy mogą je wykorzystać podczas wykonywania zdjęć na szkolnych uroczystościach.

Ostatnie przedstawione przez nas na podsumowaniu przedsięwzięcie, „Rozwijamy aktywność sportową i rekreacyjną w środowisku lokalnym”, było prowadzone przez panią Sławomirę Cieślik. Uczniowie uczestniczący w projekcie za główne cele wyznaczyli sobie: upowszechnianie aktywności fizycznej jako formy spędzania czasu wolnego, integrację środowiska lokalnego poprzez sport i rekreację, promowanie miejsc i obiektów do uprawiania aktywności fizycznej na terenie Gminy Rokiciny oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zorganizowali również „Marsz niepodległości”, dzięki czemu nauczyli się planować i przeprowadzać imprezę rekreacyjną i sportową.

Projekt ten nauczył nas przedsięwzięć, które pomogą nam w dalszym rozwoju. Jest to np. przedsiębiorczość, współpraca w grupie, pomysłowość, kreatywność. Mamy nadzieję, że takie działania obejmą też pozostałych uczniów naszego gimnazjum, ponieważ jest to bardzo
przydatne doświadczenie.


 

10-04-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30