polski
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
PIKNIK EKOLOGICZNY
W dniu 16.06.2013 r. na terenie kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Rokicinach odbył się „Piknik Ekologiczny” przygotowany przez Urząd Gminy w Rokicinach, Gminny Ośrodek Kultury i Gminne Placówki Oświatowe.
Główną myślą przewodnią tej imprezy były tematy związane z ochroną środowiska oraz uwrażliwienie mieszkańców na problem powstawania, składowania i powtórnego wykorzystania odpadów.
Wiąże się to z przejęciem przez gminę od 1 lipca br.  zadań związanych z gospodarką odpadami.
W Pikniku wzięły czynny udział wszystkie szkoły i przedszkole z terenu naszej Gminy.
Odbyły się konkursy: „Recykling szansą dla środowiska” w którym dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęły: reprezentacje Szkoły Podstawowej w Rokicinach i Gimnazjum w Popielawach, drugie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej z Jankowa a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łaznowie. Zwycięzców uhonorowano licznymi nagrodami, między innymi: laptop i kamera cyfrowa (za I miejsce), cyfrowy aparat fotograficzny (II miejsce ), zbiornik do selektywnej zbiórki odpadów (III miejsce).  
W drugim konkursie przeznaczonym dla dorosłej publiczności pn. „Zatopieni w zieleni”, zwyciężyła Pani Urszula Piekarska z Popielaw, która w nagrodę otrzymała podkaszarkę spalinową. Drugie miejsce zajął Dariusz Staszek z Łaznowa i otrzymał zbiornik do selektywnej zbiórki odpadów a trzecie miejsce zajęła Aneta Andryszek z Łaznowa otrzymując zgniatarkę do butelek z plastiku.
Na Pikniku rozstrzygnięto również inne konkursy:
-Międzyklasowy konkurs w Gimnazjum w Popielawach pn. „Dobre rady na odpady” –  I miejsce zajęła Patrycja Błażejewska, która w nagrodę otrzymała tablet, II miejsce zajęła Edyta Bykowska – nagrodą był aparat fotograficzny, III miejsce zajął Kacper Płeska Kacper, który otrzymał cyfrową ramkę na zdjęcia.
- międzyszkolny konkurs plastyczny pn „ Dbam o swoje otoczenie” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach dla przedszkola i szkół. Prace  konkursowe wykonywane były techniką dowolną.
- W kategorii Przedszkolaki – I miejsce zajęła grupa Wiewiórek z Rokicin, II miejsce grupa Jeżyki z Rokicin a III miejsce Oddział Przedszkolny z Łaznowa.
- W kategorii klasy I-VI szkół podstawowych : dwa równorzędne I miejsca zdobyli: II kl. SP w Łaznowie i VI a SP w Rokicinach, dwa równorzędne II miejsca zdobyły: kl. II b SP w Rokicinach i kl.V SP w Łaznowie, trzy III równorzędne miejsca zdobyli: kl.V-VI SP w Jankowie, kl. III SP w Łaznowie i kl.II a SP w Rokicinach. Przyznano również  6 wyróżnień.
- w kat.Gimnazjum przyznano nagrodę specjalną dla Edyty Bykowskiej z kl.II c za album fotograficzny.
Tytuł „Ekologicznej Szkoły „ przyznano Szkole Podstawowej w Rokicinach, jako tej która zdobyła najwięcej nagród w konkursach.
Nagrodami były sztalugi, farby do malowania i książki o tematyce przyrodniczej.
 Organizacja Pikniku została dofinansowana przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się program artystyczny związany z promocją zdrowia i ekologii  ULI PAKUŁA oraz spektakl pt. „Nowa cywilizacja” w wykonaniu „Teatru pod słońcem” z Publicznego Gimnazjum w Popielawach.
Największą atrakcją był pokaz mody ekologicznej zaprezentowany przez dzieci przedszkolne a przygotowany przez rodziców i nauczycieli.
Podczas Pikniku przeprowadzona została zbiórka zużytych baterii, za które można było otrzymać sadzonki roślin.
Ogłoszono również wyniki  zbiórki opon. Najwięcej -135 opon dostarczył Pan Andrzej Maciaszczyk z Łaznowskiej Woli.
Obecni na imprezie byli przedstawiciele Firmy „Veolia” Usługi dla Środowiska S.A. z Tomaszowa Maz., którzy udzielali mieszkańcom odpowiedzi na zadawane pytania z zakresu gospodarki odpadami. Firma ta wygrała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Rokiciny.
„Piknik ekologiczny” został zakończony występem zespołu muzycznego „BLACK CAMEL”ZDJĘCIA Z IMPREZY

20-06-2013
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31