polski
Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r. Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Rajd rowerowy: Z Tuwimem w plenerze
Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek  oraz  rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę mogą aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach .  Więcej informacji na stronie: www.odjazdowybibliotekarz.pl.
                                       

   
Do tej akcji po raz pierwszy włączyły się biblioteki z terenu Gminy Rokiciny. Inicjatorem pomysłu była p. Monika Dziedzińska, która zaprosiła do współpracy Gminną Bibliotekę Publiczną w Rokicinach.  W ramach obchodów roku Juliana Tuwima zorganizowano  rajd rowerowy ,, Z Tuwimem w plenerze”.

Wycieczka rowerowa odbyła się 24 maja 2013 r. Pomimo pochmurnego dnia, grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Popielawach wraz z opiekunami:  p. Moniką Dziedzińską , Sławomirą  Cieślik – nauczycielami gimnazjum, Małgorzatą Lewandowską - dyrektorem szkoły ,  p. Barbarą  Wronką - kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach oraz  p. Anetą Lebkuchen – bibliotekarką Filii w Nowych Chrustach wyruszyły w podróż po najbliższej okolicy. Specjalnym gościem rajdu była p. Barbara Robak- Wójt Gminy Rokiciny.

  Rajd rekreacyjny rozpoczęty o godz. 11ºº przebiegał zgodnie harmonogramem i młodzież z zaangażowaniem  wykonywała zadania na poszczególnych przystankach. Wspólne czytanie wierszy Juliana Tuwima oraz rozwiązywanie krzyżówek, rebusów o nim, pogłębiło wiedzę o pisarzu wszystkich uczestników rajdu. Wielką radość  przedszkolakom z Łaznowa sprawili gimnazjaliści oraz Pani Wójt Barbara Robak, czytając im wiersze. W Szkole Podstawowej w Łaznowie również odbyła się deklamacja wierszy Tuwima, a następnie wspólnie rysowano ilustracje do wierszy.

     Niestety w drodze z Wlkucic do Rokicin- Kolonii zaczął padać deszcz i ostatni przystanek zamiast w parku odbył się w czytelni w Gminnej Bibliotece w Rokicinach. Tam oprócz wspólnego śpiewania piosenek , zagadek  i krzyżówek o pisarzu, czekała na uczestników słodka niespodzianka. Wszyscy zmęczeni, po pokonaniu około 25 kilometrów rowerem  i zadowoleni z atrakcyjnej wycieczki  powróciliśmy  do domu.

  
         


27-05-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31