polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Złote Gody 2019
Sakramentalne „TAK” wypowiedzieli w 1969 roku. W małżeńskiej przysiędze wytrwali 50 lat. Dzisiaj kolejni jubilaci spotkali się aby odebrać Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W dniu 21 października 2019 r. w Gminny Ośrodku Kultury w Rokicinach odbyła się obchodzona corocznie w Gminie Rokiciny uroczystość Złotych Godów. Z tej okazji pary małżeńskie, które już 50 lat wiernie trwają przy złożonej sobie przysiędze zostały odznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego Jerzy Rebzda - Wójt Gminy Rokiciny, Marek Piekarski - Przewodniczący Rady Gminy Rokiciny, Ewa Szulc - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Katarzyna Smarz- Podinspektor Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy w Rokicinach  oraz Michał Pająk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach.


Wójt Gminy ciepło powitał Złotych Jubilatów. Złożył serdeczne gratulacje za wytrwanie pół wieku w małżeństwie, wskazując na okres jaki musi upłynąć, aby zasłużyć na takie odznaczenie. Podziękował Jubilatom za ich miłość, doświadczenie i przykład, jaki dają nie tylko swoim rodzinom, ale i całemu młodemu pokoleniu naszej gminy. Życzył kolejnych lat w zdrowiu, szacunku i miłości w otoczeniu dzieci oraz wnucząt.
Następnie Jubilaci zostali odznaczeni przez Wójta Gminy Rokiciny medalami. Małżonkowie otrzymali wiązanki kwiatów i upominki.
Miłą niespodzianką dla zebranych był występ Zespołu ŁycyBabki z Ujazdu. Piosenki ludowe i piękne wiersze wzruszyły serca nie tylko Jubilatów. Program artystyczny został przyjęty gromkimi brawami. Na zakończenie części oficjalnej Wójt Gminy zaprosił Szanownych Jubilatów na słodki poczęstunek. Nie zabrakło również szampana i głośnego „sto lat” za zdrowie małżonków.


Złoty Jubileusz obchodzili:

- Alina i Zdzisław Adamus- z Łaznowskiej  Woli

- Helena i Tadeusz Gniewisz – z Łaznowa

- Teresa i Stefan Jaksoń – z  Łaznowskiej Woli

- Krystyna i Eugeniusz Janus – z Rokicin-Kolonii

- Marianna i Wiesław Kotynia- z Wilkucic Dużych

- Anna i Władysław Malinowscy – z Rokicin-Kolonii

- Wiesława i Mieczysław Malinowscy- z  Łaznowa

- Lucyna i Jan Prasoł – z  Rokicin-Kolonii

- Władysława i Stefan Sala – z Łaznowa

- Jadwiga i Leszek Sońta – z Łaznowa

- Marianna i Mirosław Walenta- z Pogorzałych Ług

- Stanisława i Jan Wieloch – z Rokicin


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim małżonkom oraz życzymy zdrowia, miłości i życzliwości najbliższych na dalsze lata wspólnego życia.

 

24-10-2019
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30