polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Spotkania opłatkowe seniorów
  Spotkania opłatkowe wprowadzają nas w cudowną atmosferę. Coroczne spotkania to już tradycja, do takich spotkań  Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gminie Rokiciny należą między innymi spotkania noworoczne, które odbywają się w styczniu każdego roku.

  We wtorek 3 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach, odbyło się pierwsze z dwóch świąteczno-noworocznych spotkań; Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów , Rencistów i Inwalidów Oddział w  Rokicinach. W wydarzeniu tym oprócz członków Koła, które na tą chwilę liczy sobie ponad 100 osób, uczestniczyli również zaproszeni goście. Zebranych przywitała Prezes Stowarzyszenia pani Krystyna Kisiel, która złożyła najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Pani Krystyna podziękowała również władzom gminy  i wszystkim tym, którzy do tej pory wspierają seniorów. Na spotkaniu był również Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda, który przekazał członkom Stowarzyszenia życzenia dobrego zdrowia oraz realizacji wszystkich planów w życiu osobistym i rodzinnym, pan Antoni Kubryn Prezes Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubochni.  Następnie ks. Proboszcz przytoczył słowa Ewangelii, udzielił zebranym błogosławieństwa i wspólnie z nimi  odmówili  modlitwę, a także zaśpiewał kolędę, po czym w atmosferze gorącej życzliwości i serdeczności nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Wspólne kolędowanie wsparte gorącym daniem stworzyło miły odświętny nastrój, wypełniony naprzemian kolędą i koleżeńską wymianą doświadczeń.

 

         We wtorek 10 stycznia odbyło się drugie z kolei spotkanie opłatkowe przy którym spotkali się członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Rokicinach, Prezesem koła jest Pani Krystyna Kruczek. Przy wspólnym stole, razem z emerytami i rencistami zasiedli: Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda, który życzył wszystkim zebranym, aby nigdy nie zabrakło im ludzkiej życzliwości, dobroci serca i miłości oraz ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinach Andrzej Bednarek, który pobłogosławił przybyłych, a także złożył im serdeczne życzenia i odmówił modlitwę. Następnie, po wspólnej modlitwie, w miłej atmosferze dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Tradycyjnie potem wszyscy uczestnicy tego spotkania siedli przy pięknie udekorowanych i świątecznie zastawionych stołach do posiłku.

         Oprócz składanych noworocznych życzeń, tego typu spotkania  są doskonałą okazją do rozmów na temat problemów dotyczących osób starszych, a także do podsumowania działań minionego roku oraz omówienia planów na rozpoczynający się Nowy 2017 rok.

 

12-01-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30