polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
WEEKEND NA SPORTOWO W GMINIE ROKICINY
Weekend 24-25 września w naszej Gminie był wielkim świętem sportu. W tym roku powstał pomysł, aby zmienić trochę formułę corocznej „Niedzieli na sportowo” i oprócz rywalizacji drużynowych zorganizować turniej dla rodzin.

Tego niezwykle trudnego zadania podjęli się animatorzy sportu przy współpracy z urzędem gminy. I tak w sobotę nie tylko dopisała pogoda, ale i uczestnicy, bo o godz. 15.00 boisko Orlik w Rokicinach-Kolonii wypełniło się młodymi piłkarzami, ich rodzicami, drużynami siatkarskimi oraz zagorzałymi kibicami obu dyscyplin. Równolegle na boisku przy szkole podstawowej w Rokicinach odbył się turniej Tenis OPEN, w którym o tytuł zwycięzcy zagrało 8 zawodników. Łącznie we wszystkich dyscyplinach rywalizowało ponad 130 zawodników, co przerosło znacznie oczekiwania organizatorów i świadczy o sukcesie całego wydarzenia.

Drużyny piłkarskie pod swe skrzydła wziął p. Janusz Cecherz, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem meczy i grą fair play na boisku.  Do rywalizacji na  murawie stanęło 14 drużyn w trzech kategoriach wiekowych i to nie tylko męskich, bo rokicińskie dziewczyny udowodniły, że piłka to też może być sport damski. Piłkarskie zmagania trwały do późnych godzin wieczornych, a każdemu spotkaniu towarzyszyły duże emocje.

 

W kategorii I-III:

I miejsce zdobył zespół „Wichury” w składzie: Bartek Wielgosiński, Piotrek Kotynia, Bartek  Kotynia, Wojtek Kielich, Hubert Nowak i Adam Kosela.

II miejsce zajął  zespół mieszany „Karniaki” w składzie: Natalia Ciupa, Natalia Simińska, Amelia Kosylak, Dominik Sala, Antek Sobczak, Bartosz Malinowski. 

III miejsce wywalczyły „Pioruny” w składzie: Mikołaj Kik, Mikołaj Łuczyński, Filip Feja, Eryk Pilarski, Kacper Darnikowski, Michał Salski.

 

W kategorii IV-VI dziewcząt:

I miejsce zespół – „Orlik Łaznów” w składzie: Kamila Comporek, Dagmara Felczak, Wiktoria Wróbel, Wiktoria Jachimczak, Wiktoria Wiktorek, Kamila Glinka.

II miejsce drużyna „ Orlik Rokiciny” w składzie: Maja Heleniak, Kamila Chrustowska, Natalia Woźniak, Ada Waszczyk, Magda Pachniewicz, Weronika Aleksandrowicz.


W kategorii IV-VI chłopców:

I miejsce zdobył zespół „Orlik Łaznów” w składzie: Mateusz Marusik, Kacper Kwiatkowski, Kuba Andryszek, Igor Malinowski, Ernest Jałmużna, Dawid Ciupa.

II miejsce zajął zespół „F.C. Drzewce” w składzie: Kamil Żaczek, Daniel Czarnota, Hubert Wojtysiak, Łukasz Smarz, Bartek Nowacki, Piotr Świątczak.

III miejsce  przypadło „Pogromcom Calineczki” w składzie: Mateusz Socha, Aleksy Wachnik, Oliwier Wachnik, Kacper Szymor, Wojtek Polakowski, Olek Waliszewski, Piotrek Dłubak.

 

W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła drużyna w składzie: Wiktor Cyniak, Bartosz Kijewski, Jakub Woźniak, Patryk Andryszek, Maciej Przywara, Filip Kardynia;

II miejsce zajął zespół w składzie: Jan Ogórek, Adrian Malinowski, Jan Ścibiorek, Adrian Pierzchałka, Jakub Marusik, Wojtek Kopczyński, Wiktor Samiec, Michał Malinowski.

Na boisku siatkarskim zmierzyło się ze sobą 5 drużyn: „Kociaki”, „Wójtowie”, „Bugateam”, „Asy z II klasy” oraz „Setanol”. Rozgrywki  sędziowała p. Aleksandra Szlęzak. W zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół „Bugateam” przed drużynami „Setanol” i „Wójtowie”.

„Bugateam” tworzli Bartek Rebzda, Patryk Roman, Jakub Woźniak, Hubert Szymański, Marcel Waszczyk, Patryk Tkaczyk, Adrian Pierzchałka.
„ Setanol” to Kamil Malecha, Norbert Chrudziński, Konrad Strzechowski, Damian Mierzejewski, Jarek Kopeć i Adam Mucha.
Drużynę „Wójtów” reprezentowali: Oktawia Pakuła, Daniel Kaczmarek, Mariusz Pakuła, Piotr Sobkiewicz, Krzysztof Wiśnik oraz Piotr Sipiński.

Zwycięstwo w rozgrywkach tenisowych pod czujnym okiem sędziego p. Kamila Gradowskiego wywalczył
p. Dariusz Waszczykowski, II miejsce zajął p. Dariusz Piekarski, a na III miejscu uplasował się p. Ryszard Kaźmierczak.


W niedzielne popołudnie w gminnym parku w Rokicinach-Kolonii na wszystkich chętnych do uczestnictwa w rywalizacji rodzinnej czekał specjalnie przygotowany tor przeszkód, który sprawił wszystkim wiele radości. Nie tylko dopisała pogoda, ale i frekwencja, bo do zawodów zapisały się aż 22 drużyny. Mali i duzi mogli spróbować swoich sił w szybkości pokonując 6-metrowy tunel, biec slalomem z ogromną piłką i na  podwójnych nartach. Na zawodników czekały również zadania na koncentrację i celność. Strzały do bramki z punktami nie były wcale takie proste, a przy specjalnej tablicy z cyframi trzeba było wykazać się nie lada bystrością. Po udanej rywalizacji rodzinnej wszyscy zebrani mogli ostudzić swoje emocje pysznymi lodami i obejrzeć energetyczny pokaz zumby pod wodzą instruktorki p. Katarzyny Neugebauer. Na koniec zostały rozdane nagrody statuetki i medale dla zawodników sobotnich rozgrywek oraz zwycięzców rywalizacji rodzinnej: p. Anny i Natalii Ciupy, Anny, Kamili i Dagmary Darnikowskich oraz Wiktorii i Kamili Glinki.Nagrody ufyndowała  Gmina Rokiciny, Gminny Ośrodek Kultury i Ludowy Klub Sportowy POLONIA Rokiciny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i radość rywalizacji – liczymy na Was za rok! 

Szczególne podziękowania należą się:

·        Animatorom sportu p. Aleksandrze Szlęzak, p. Januszowi Cecherzowi oraz
p. Kamilowi Gradowskiemu za przygotowanie i koordynację zawodów;

·        p. Katarzynie Neugebauer oraz wszystkim „szalonym” dziewczynom za wspaniały pokaz zumby;

·        pracownikom GOK-u za włączenie się w przygotowanie niedzielnej imprezy;

·        Ludowemu Klubowi Sportowemu POLONIA Rokiciny za ufundowanie nagród dla  młodych piłkarzy;

·        OSP Łaznów za zabezpieczenie imprezy i opiekę medyczną.

                                                                                                          Organizatorzy.
 

27-09-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30