polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Wycieczka z GOK
W słoneczne wtorkowe popołudnie Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach zorganizował bezpłatną wycieczkę dla dzieci z koła plastycznego oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Rokicinka" w nagrodę za systematyczne uczęszczanie na zajęcia, które odbywają się w GOK-u.
     Dzieciom towarzyszyły dyrektor GOK pani Longina Waszczykowska oraz instruktorki panie : Krystyna Popielska, Krystyna Hamera i Paulina Dudek.
    Wybraliśmy się z wizytą do Wytwórni Figur Woskowych w Łodzi. Na zwiedzających to miejsce czeka kilkadziesiąt figur woskowych, które mogliśmy śmiało dotykać oraz robić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, co sprawiło wiele frajdy i radości nie tylko najmłodszym uczestnikom wyjazdu. Na wystawie spotkaliśmy min.: postać przypominającą znanego pirata i kapitana statku, jakim jest Jack Sparrow, Elzę i Olafa z Krainy Lodu, Scoobiego Doo, Shreka, Fionę i Osła oraz wiele innych postaci. Na zakończenie tego pełnego wrażeń zwiedzania, dla naszych najmłodszych przygotowane były warsztaty ceramiczne z animatorem, był to bardzo kreatywny sposób na zabawę, która pozwoliła dzieciom puścić wodzę fantazji podczas tworzenia unikalnych form ceramicznych, które mali twórcy zabrali ze sobie na pamiątkę.
    Po powrocie do GOK-u odbyło się oficjalne podsumowanie działalności koła plastycznego i zespołu "Rokicinka" oraz wernisaż wystawy prac dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych, skierowała podziękowania w stronę instruktorów, którzy są bardzo zaangażowani w swoją pracę na rzecz dzieci i młodzieży, a także w stronę rodziców i dzieci za korzystanie z zajęć kulturalnych. W dalszej części spotkania instruktorzy: pani Krystyna Hamera- Zespół Pieśni i Tańca "Rokicinka" i pani Krystyna Popielska- zajęcia plastyczne dokonały podsumowania prowadzonych przez nich spotkań, a także osiągnięć swoich podopiecznych. Wyróżnienia dla dzieci z koła plastycznego otrzymali:

Aleksandra Goss
Kacper Musiałek
dla najstarszych stażem uczestników koła,

Julia Samiec
Aleksandra Goss
Julianna Garnysz
za najmniejszą liczbę opuszczonych zajęć,

Natasza Zaborska otrzymała wyróżnienie za wzorową organizację pracy.

Uczestnicy koła plastycznego brali również udział min.
w konkursie plastycznym pt. " Wiosenny pejzaż" gdzie zdobyli:
Julia Wójcik III miejsce
Dominik Zaborski- wyróżnienie

w konkursie pt. " Piękno i brzydota w szarości"
Julianna Garnysz zdobyła wyróżnienie

    Dla wszystkich uczestników zajęć przygotowane były drobne niespodzianki oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyła dyrektor GOK i podziękowała wszystkim za przybycie. Zachęciła do dalszego uczestnictwa  w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, a także do obejrzenia wystawy prac dzieci, która potrwa do 10 czerwca (sala na 1 piętrze budynku GOK w godz. 9.00-13.00)
01-06-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30