Udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich „Now@ szkoła”
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie
ogłasza
rekrutację uczennic i uczniów
do udziału w projekcie
dofinansowanym z Funduszy Europejskich
„Now@ szkoła”
1.01.-31.12.2025 r.
W projekcie realizowane będą zajęcia dla uczennic i uczniów kl. II-VIII obejmujące rozwój kluczowych kompetencji językowych i cyfrowych uczniów oraz pomoc pedagogiczno-psychologiczną w ramach edukacji włączającej, z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia w sprzęt i pomoce dydaktyczne.
Zajęcia prowadzone będą w okresie luty-czerwiec i wrzesień grudzień 2025 r., w wymiarze 28 godzin lekcyjnych.
Zgłoszenia przyjmowane są na następujące zajęcia:
- koła zainteresowań z kompetencji cyfrowych dla uczennic i uczniów klas IV-VIII – 30 miejsc,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z kompetencji cyfrowych dla uczennic i uczniów klas IV i VI-VIII – 24 miejsca,
- koła zainteresowań z języka angielskiego dla uczennic i uczniów klas VII-VIII – 12 miejsc,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego dla uczennic i uczniów klas IV-VIII – 30 miejsc,
- terapia pedagogiczna dla uczennic i uczniów klas II-VIII – 28 miejsc.
Projekt jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.
W celu udziału w rekrutacji należy w terminie 8-18.01.2025 r. złożyć w sekretariacie szkoły Formularz zgłoszeniowy lub wysłać go na adres email:
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Bliższe informacje można uzyskać w Biurze projektu.
KONSULTACJE SPOŁECZNE
Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu dokumentu:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 roku.
Przedsięwzięcia ujęte w strategii, planowane do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w perspektywie 2021-2027 dotyczą obszarów: efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi, ochrony przyrody i bioróżnorodności, mobilności miejskiej, rozwoju infrastruktury turystyki i kultury.
Strategia obejmuje swoim oddziaływaniem 14 gmin z terenu powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego: Białaczów, Drzewica, Inowłódz, Lubochnia, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Rokiciny, Rzeczyca, Sławno, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Tomaszów Mazowiecki i Ujazd.
Sposoby składania uwag, wniosków i opinii do projektu Strategii opisane są w Ogłoszeniu w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu dokumentu:
Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno na lata 2021-2027 z perspektywą do 2030 roku
Konsultacje prowadzone będą w dniach 7 – 28 stycznia 2025 r.
Ogłoszenie o prowadzeniu konsultacji dokumentu, Projekt Strategii ZIT, Formularz uwag do strategii znajdują się w załącznikach poniżej.
Konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Rokiciny na lata 2024-2030.
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Rokiciny na lata 2024-2030.
Chcąc w sposób skuteczny, kompleksowy i długofalowy zapobiegać zjawiskom negatywnym, występującym na terenie gminy Rokiciny konieczne jest podjęcie działań zamierzających do powstrzymania lub zapobiegania procesom degradacji. W tym celu opracowano Gminny Program Rewitalizacji.
Konsultacje społeczne mają na celu poznanie Państwa opinii nt. przygotowanego dokumentu oraz przedsięwzięć rewitalizacyjnych w nim ujętych, które w perspektywie najbliższych lat będą realizowane przez gminę. Działania te, będą ukierunkowane na ograniczenie zdiagnozowanych w gminie negatywnych zjawisk w sferach: społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej, a tym samym poprawę jakości życia mieszkańców gminy.
Konsultacje społeczne prowadzone będą w okresie od 03.01.2025 r. do 07.02.2025 r.
Uwagi można zgłaszać:
1. w postaci elektronicznej za pomocą:
· formularza konsultacji (on-line) dostępnego pod linkiem – https://forms.gle/ft4oHwSmWpuVDDpD6
· poczty elektronicznej na adres – ug@rokiciny.net
2. w postaci papierowej:
formularz i karta dostępne do pobrania na stronie https://rokiciny.net/ i BIP http://bip.rokiciny.net/ oraz w Sekretariacie Urzędu Gminy Rokiciny, wejście C.
3. ustnie z wykorzystaniem dedykowanego numeru telefonu: 44 719 50 10 wew. 52 lub 75 czynnym: poniedziałek, środa, czwartek 8:00 -16:00, wtorek 8:00-17:00, piątek 8:00-15:00.
Otwarte spotkanie informacyjno- konsultacyjne podczas którego omówiony zostanie projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Rokiciny na lata 2024-2030 odbędzie się w dniu 14.01.2025 r. o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rokiciny, ul. Tomaszowska 9.
Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji oraz dokumenty do pobrania dostępne w załącznikach na stronie http://bip.rokiciny.net/a,23306,konsultacje-spoleczne-projektu-gminnego-programu-rewitalizacji-gminy-rokiciny-na-lata-2024-2030.html .
Linki do formularzy aktywnych:
Zadanie pn.: KAMPANIA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ROKICINY PN. „CZAS NA CZYSTE POWIETRZE”
Całkowita wartość zadania: 24 600,00 zł
Wartość dotacji z WFOŚiGW w Łodzi: 18 905,00 zł
W ramach zadania podczas pikniku ekologicznego zorganizowano pięć różnorodnych stanowisk ekologicznych takich jak: Gra planszowa XXL, Bawełniane torby, Ochrona powietrza rzut do celu, EKO VR, Eko pokój zagadek o tematyce ochrony powietrza. W ramach Kampanii zostało również przeprowadzonych łącznie 20 lekcji warsztatów dla dzieci w wieku szkolnym o tematyce ochrony powietrza i przeciwdziałania emisjom w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Rokicinach i Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie. Celem wydarzenia było podniesienie świadomości ekologicznej na temat ochrony powietrza i jego wpływu na zdrowie oraz środowisko naturalne oraz promocja proekologicznych postaw wśród społeczności lokalnej.
Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
REALIZACJA INWESTYCJI WSPÓŁFINANSOWANEJ Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO ,,INFRASTRUKTURA ROWEROWA NA PLUS 2024”
Informujemy, iż w wyniku uzyskanego dofinansowania z budżetu Województwa Łódzkiego
w zakresie Infrastruktury rowerowej na plus 2024, Gmina Rokiciny zrealizowała zadanie
pn. ,,Przystanki rowerowe na terenie Gminy Rokiciny”. W ramach inwestycji wykonano dwa komplety miejsc postojowo-rowerowych wyposażonych w samoobsługowe stacje naprawy rowerów, stojaki dla rowerów, stoliki z ławeczkami oraz wiatę rowerową a także kosze
na śmieci i tablice informacyjne. Zadanie zrealizowano w dwóch lokalizacjach tj. w parku
w Rokicinach-Kolonii oraz w miejscowości Łaznów przy zbiorniku wodnym.
Poprzez utworzenie atrakcyjnych miejsc postojowych dla rowerów przyczyniamy się do rozwoju turystyki rowerowej na terenie województwa łódzkiego, zachęcamy do zwiększania aktywności fizycznej społeczeństwa oraz do rodzinnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Całkowita wartość projektu 101 825,18 zł.
Wartość dofinansowania z budżetu Województwa Łódzkiego 81 358,32 zł.