Szanowni Mieszkańcy,

w związku z aktualnymi wydarzeniami na terenie Ukrainy oraz dużym odzewem mieszkańców naszej Gminy, którzy chcą udzielać pomocy obywatelom Ukrainy, Gmina Rokiciny ogłasza zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby. Zbiórka odbędzie się od 01.03.2022 r. w godz. 12:00-18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rokicinach – wejście A.

W pierwszej kolejności prosimy o:

  • środki higieny osobistej

  • środki opatrunkowe

  • koce, koce termiczne, pościel (kołdry, pierzyny, poszwy, prześcieradła), śpiwory, materace, karimaty

  • pampersy, chusteczki nawilżające i higieniczne

  • ręczniki

  • latarki, baterie

Wszystkie te produkty zostaną rozdysponowane dla potrzebujących. Aktualnie prosimy o nieprzynoszenie artykułów spożywczych – ich zbiórka odbędzie się w kolejnym etapie.

Prosimy o zgłaszanie chętnych rodzin, które są w stanie przyjąć osoby przybywające z Ukrainy. Liczymy na przemyślane decyzje w związku z nieokreślonym okresem pobytu.

Potrzebujemy również wolontariuszy do pomocy w przyjmowaniu, segregacji i pakowaniu darów. Chętne osoby mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy w Rokicinach. Koordynatorem do spraw związanych z sytuacją na Ukrainie ze strony Urzędu Gminy w Rokicinach jest Pani Bożena Bykowska – Sekretarz Gminy – tel. 501-152-157.

Dla osób chcących przyjąć osoby z Ukrainy do swoich domów lub pomóc w inny sposób została stworzona specjalna strona internetowa koordynowana przez wojewodów www.pomagamukrainie.gov.pl Z tej strony mogą korzystać także osoby potrzebujące pomocy.