Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi finalizuje pierwszą edycję naboru pomysłów  na otwarcie własnej działalności gospodarczej i zapowiada start drugiej edycji.

Pieniądze na otwarcie firmy. Instytut Spraw Obywatelskich przygotowuje się do pierwszych wypłat dotacji w ramach projektu „Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich kluczem do rynku pracy” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej edycji, którą udało się pomyślnie zamknąć, pomimo ograniczeń pandemicznych. Szykujemy się właśnie do wypłat pierwszych, pocovidowych dotacji, w ramach naszego projektu.  Dziewięcioro uczestników dzięki naszej pomocy będzie mogło realizować swoje plany biznesowe – mówi Michał Jarosławski z Instytutu Spraw Obywatelskich.

Na początku sierpnia uruchomiony zostanie nabór do drugiej edycji projektu. Projekt skierowany jest do osób do 29 roku życia (nie ukończone 30 lat) zamieszkujących na terenie województwa łódzkiego, które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu skutków gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa i obecnie nie pracują.

Bezzwrotną dotację – ponad 23 tys. zł – będą mogli wydać na zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności, a comiesięcznie wypłacaną kwotę 2600 zł można przeznaczyć na opłaty: ZUS, czynsz za lokal, media, ubezpieczenie – mówi Piotr J. Wypych z Instytutu Spraw Obywatelskich.

Marzysz o salonie kosmetycznym, studio fotografii, firmie remontowej, a może masz jeszcze inny pomysł na biznes? Przygotujemy Cię do rozpoczęcia działalności poprzez szkolenia, pomożemy napisać biznesplan – dodaje Jarosławski.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu https://centrumklucz.pl/dotacje/na-wlasna-firme/

Osoba do kontaktu:
Michał Jarosławski
dotacje@instytut.lodz.pl
+48 519 300 648