O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. 14 listopada został ustanowiony Dzień  Czystego Powietrza. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

Z roku na rok walka ze smogiem staje się w naszym kraju coraz intensywniejsza, wprowadzane są nowe regulacje i ustawy, rośnie świadomość  nas wszystkich jak ważne jest powietrze jakim oddychamy i że każdy z nas może mieć wpływ na jakość wdychanego powietrza.

Niestety najgorsza jakość powietrza jest nocą, gdy zaczynają grzać kominki, piece oraz kotły, ale z danych wynika także, że sytuacja nie jest zbyt dobra również za dnia w okresie grzewczym.

Teraz zdecydowanie łatwiej jest wymienić piec czy zadbać o ocieplenie domu dzięki funkcjonującemu Programowi Czyste Powietrze. https://www.wfosigw.lodz.pl/programy/czyste-powietrze . W ramach tego programu można otrzymać dofinansowanie na przeprowadzenie kompleksowego docieplenia budynku, wymiany stolarki okiennej i kotła na piec nowej generacji. Ocieplanie naszych domów dobrym materiałem izolacyjnym to nie tylko spore oszczędności w domowym budżecie, ale i gwarancja zdrowia nie tylko dla nas, ale i przyszłych pokoleń.