polski
Piątek, 03 lipca 2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
PIERWSZY EKOLOGICZNY RAJD PO ZIEMI ROKICIŃSKIEJ „O CZYM SZUMIĄ WIERZBY?
W dniu 22 kwietnia 2012 roku odbył się pierwszy ekologiczny rajd po ziemi rokicińskiej pod nazwą „O czym szumią wierzby?” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach, Szkolne Koło PTSM „Łaziki” z Łaznowa pod kierownictwem Pani Urszuli Mazur – Stasiak oraz Koordynatora Projektu – Panią Monikę Stasiak.

PIERWSZY EKOLOGICZNY RAJD PO ZIEMI ROKICIŃSKIEJ „O CZYM SZUMIĄ WIERZBY?”

 

W dniu 22 kwietnia 2012 roku odbył się pierwszy ekologiczny rajd po ziemi rokicińskiej pod nazwą „O czym szumią wierzby?” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach, Szkolne Koło PTSM „Łaziki” z Łaznowa pod kierownictwem Pani Urszuli Mazur – Stasiak oraz Koordynatora Projektu – Panią Monikę Stasiak.

Celem rajdu było zachęcenie mieszkańców gminy Rokiciny do spędzenia tego dnia na łonie natury, w taki właśnie przypadający dzień - „Dzień Ziemi”.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 10 drużyn w składzie 5-8 osób. Grupy te to: Niemowlaczki –GOK i Przyjaciele, „Orły” – Rokiciny”, „Szlachta” – Łaznów”, „Wilki” – Łaznów, „Szynczyce”, „F.C.Szynczyce”, „Klubowicze” Rokiciny, S.K.P.T.S.M.„Gimnazjum”, Klan Kielichów Rokiciny, Szkoła Podstawowa – Janków. Grupy te były również bardzo zróżnicowane wiekowo. Najmłodszej grupie z Rokicin przydzielono opiekuna, który był ich przewodnikiem.

Rozpoczęcie zawodów rozpoczęło się o godzinie 14.00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rokicinach. Uczestnicy po zapoznaniu się z regulaminem otrzymali materiały rajdowe (mapę, notes, torbę, krzyżówkę do rozwiązania) według których wstępnie zapoznali się z czekającymi ich zadaniami na trasie. Każda drużyna wyruszała z odstępem piętnastominutowym, miała z sobą mapę, która ich prowadziła podczas całego rajdu. Na trasie wyznaczone były punkty, w których wszystkie grupy musiały zatrzymać się i zrealizować zadanie. W tych zadaniach trzeba było wykazać się niezawodnością zmysłów (odróżnienie wody ekologicznej od wody ze ścieków), sprawnością fizyczną (nierozdzielny pociąg), uzdolnieniami plastycznymi (Wspólnie stworzyć plakat mający poprawić wizerunek bobra w społeczeństwie), wiedzą z zakresu ekologii, a na sam koniec rajdu był quiz.

Po przebyciu całego szlaku i zameldowaniu się w miejscu zakończenia rajdu, uczestnicy mogli w końcu odpocząć po nie lada prostym do przebycia szlaku, przy ognisku smażąc sobie kiełbaski i wyczekując na ogłoszenie wyników.

W wyniku dokładnie przeprowadzonej analizy zostały wyłonione grupy zwycięskie. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Kielichów, drugie – S.P. Łaznów, trzecie - Niemowlaczki –GOK i Przyjaciele, czwarte - „Klubowicze” Rokiciny, piąte - S.K.P.T.S.M.„Gimnazjum”, pozostałe grupy zajęły szóste równorzędne miejsce. Głównymi nagrodami w konkursie były nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, dyplomy, bilety uprawniające do bezpłatnego korzystania ze stołu bilardowego oraz sprzętu do rekreacji siłowej, jak również buttony upamiętniające ten dzień. Wręczali je: Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Longina Waszczykowska oraz Koordynator Projektu – Pani Monika Stasiak.

Zabawa była niesamowita, a uczestnicy zadowoleni z mile spędzonego czasu.

 

Treść zadań

24-04-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31