polski
Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Spotkanie opłatkowe w GOK
   Do corocznych spotkań  Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gminie Rokiciny należą między innymi spotkania noworoczne, które odbywają się w styczniu każdego roku.
  We wtorek 5 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach, odbyło się pierwsze z dwóch świąteczno-noworocznych spotkań; Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów , Rencistów i Inwalidów Oddział w  Rokicinach, którego przewodniczącą jest pani Krystyna Kisiel. W wydarzeniu tym oprócz członków Koła, które na tą chwilę liczy sobie 105 osób, uczestniczyli również zaproszeni goście. Wśród nich byli między innymi: Sekretarz Gminy Rokiciny pani Bożena Bykowska, Kierownik GOPS-u w Rokicinach pan Benon Werner, pan Antoni Kubryn Prezes Stowarzyszenia Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Lubochni, państwo Janina i Stanisław Olasik- przedstawiciele Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Mazowieckim, a także ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinach Andrzej Bednarek. Spotkanie rozpoczęła pani Prezes, która powitała wszystkich zgromadzonych, złożyła wszystkim życzenia zdrowia, wielu lat życia, szacunku i miłości najbliższych, po czym przedstawiła program na kolejne miesiące i omówiła dotychczasową działalność. Pani Krystyna podziękowała również władzom gminy  i wszystkim tym, którzy do tej pory wspierają seniorów. Następnie ks. Proboszcz przytoczył słowa Ewangelii, udzielił zebranym błogosławieństwa i złożył życzenia, po czym wszyscy odmówili modlitwę i zaśpiewali kolędę. Uroczystość tą uświetnił występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca " Rokicinka", który wprowadził wszystkich przybyłych tego dnia do GOK-u w świąteczny nastrój i został przyjęty gorącymi brawami.
    Ciepłe słowa do zebranych skierowali również sekretarz gminy, życząc seniorom spełnienia wszystkich marzeń, aby troski i smutki ich omijały, a pomyślność, zdrowie i szczęście dopisywało. Do życzeń dołączyli się również kierownik GOPS-u oraz Prezes Stowarzyszenia w Lubochni. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli przy stołach. Całość spotkania zakończyła się poczęstunkiem podczas którego można było porozmawiać i wymienić doświadczeniami.
                          
  
    We wtorkowe popołudnie 12 stycznia na wspólnym opłatku spotkali się także członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Rokicinach, którego Prezesem jest Pani Krystyna Kruczek. Przy wspólnym stole, razem z emerytami i rencistami zasiedli: Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda oraz ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinach Andrzej Bednarek, który pobłogosławił przybyłych, a także złożył im serdeczne życzenia i odmówił modlitwę. Po poświęceniu opłatków i wspólnej  modlitwie składano sobie życzenia, a Wójt Gminy życzył zebranym wszystkiego co najlepsze w nowym roku, zdrowia i spełnienia marzeń oraz dalszej aktywności, a także dziękował za owocną współpracę z samorządem i lokalnymi instytucjami. Po czym wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do stołu, by skosztować przygotowanych potraw. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej rodzinnej atmosferze, przy wspólnie śpiewanych kolędach.

         
  
13-01-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30