polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Śnieżne Krużganki
W niedzielę 13 grudnia 2015 roku w Galerii " Śnieżne Krużganki" w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się wystawa prac pt.  „W świątecznej szacie”, której autorami były dzieci z koła plastycznego prowadzonego przez instruktor panią Krystynę Popielską w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach.
    Wychowanie estetyczne poprzez sztukę plastyczną rozwija wyobraźnię dzieci, kształtuje gust, uczy dobrego smaku, rozwija sprawności manualne dzieci. Zajęcia plastyczne są jedną z ulubionych form zajęć dziecięcych.
    W niedzielę 13 grudnia 2015 roku w Galerii " Śnieżne Krużganki" w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się wystawa prac pt.  „W świątecznej szacie”, której autorami były dzieci z koła plastycznego prowadzonego przez instruktor panią Krystynę Popielską w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach. Przedstawione prace zostały wykonane różnorodną techniką, ukazywały bogatą wyobraźnię dziecka i wymagały wielu godzin pracy. Wernisaż otworzył ks. Mariusz Jersak Rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz  pogratulował autorom prac , a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach i instruktor grupy że mają w naszej gminie tak zdolne i utalentowane dzieci. Następnie wraz z  panią Małgorzatą Gletkier, która podkreśliła, iż każda praca jest wyjątkowa, obdarowali twórców czekoladowym mikołajkiem.
Po czym głos zabrała pani Krystyna Popielska, która podziękowała zarówno dzieciom jak i rodzicom, którzy współpracują i wspierają ją w rozwijaniu talentów swoich pociech.
    Na zakończenie części oficjalnej dyrektor GOK pani Longina Waszczykowska podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tej ekspozycji za ich pomoc i zaangażowanie. Życzyła twórcom, aby czuli się dumni z tej wystawy, a także by dumni z niej byli również jej organizatorzy. W podziękowaniu pani dyrektor wręczyła po symbolicznej gwieździe betlejemskiej ks. rektorowi oraz instruktor koła, a twórcom po słodkiej czekoladzie. Wraz z małymi artystami prace podziwiali także rodzice i dziadkowie, a każdy mógł liczyć na słodkiego cukierka.
dopisać
Autorzy prac:
Wiktoria Dudek
Julianna Garnysz
Alicja Hejduk
Aleksandra Goss
Piotr Kusideł
Maja Maciejczyk
Patryk Mader
Alicja Magiera
Joanna Magiera
Helena Mazurek
Kacper Musiałek
Jan Piekarski
Hanna Pieńczak
Klaudia Popek
Maja Rodzińska
Julia Samiec
Anita Włodarczyk
Paulina Włodarczyk
Julia Wójcik
Natasza Zaborska
Dominik Zaborski

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

16-12-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30