polski
Niedziela, 07 czerwca 2020 r. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
Święto 11 listopada
11 listopada 2015 roku to 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Również i w naszej gminie uroczyście obchodziliśmy to Święto Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Świętej Rodziny w Rokicinach-Kolonii celebrowaną przez  Księdza Proboszcza Andrzeja Bednarka z udziałem przedstawicieli władz samorządowych gminy rokiciny na czele z Wójtem Gminy Panem Jerzym Rebzdą.

Po mszy nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach. Młodzież szkolna przypomniała zebranym historię polskich rozbiorów nie zabrakło również strof poezji i pieśni patriotycznych. Uczniowie pokazali, że pamiętają o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski oraz jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja. Wszyscy zgromadzeni z uwagą wysłuchali występu artystyczno-historycznego, a na zakończenie nagrodzili artystów dużymi brawami. Montaż słowno-muzyczny przygotowały Panie Emilia Rytych i Bożena Skierska.

Następnie ze względu na niekorzystne warunki pogodowe dalsze obchody odbyły się w kościele. Wójt Gminy Rokiciny przywitał przybyłych gości oraz wygłosił przemówienie okolicznościowe, w którym przedstawił  historyczną drogę do niepodległości oraz podzielił się swoimi refleksjami na temat współczesnych zagrożeń niepodległości, podkreślił iż Święto Niepodległości to kolejna okazja, aby zastanowić się nad tym czym jest dziś patriotyzm i jak ważną rolę powinien odgrywać w życiu każdego z nas.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy, władze samorządowe, a wśród nich Wójt Gminy Pan Jerzy Rebzda, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Kudlik z Radnymi oraz kierownicy instytucji w asyście Pocztów Sztandarowych OSP z terenu Gminy Rokiciny, a także pocztów S.P z Łaznowa, S.P z Rokicin- Kolonii i Przedszkola imienia „Leśnych Skrzatów” w Rokicinach- Kolonii przy wtórze Strażackiej Orkiestry Dętej z Łaznowa przeszli korowodem na plac przy kapliczce, gdzie został wspólne odśpiewany Hymn Państwowy.
Wójt  Gminy wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy, Proboszczem Parafii Świętej Rodziny oraz Radną Panią Małgorzatą Olkiewicz złożyli kwiaty, zapalili znicze przy kapliczce i oddali hołd poległym. Symboliczne kwiaty złożyli także uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Popielawach pod opieką dyrektora placówki Pani Ewy Jędrzejec. Ceremonie zakończył koncert Orkiestry z Łaznowa pod batutą Pana Antoniego Kowalczyka.
12-11-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30