polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Niedziela na sportowo
    "Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. " Arkadiusz Gołaś
    W niedzielę 11 października na kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Rokicinach wszyscy chętni wzięli udział w zorganizowanej  po raz kolejny imprezie   pt.„ Niedziela na sportowo”. Całą imprezę poprowadziła Pani Longina Waszczykowska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach, która powitała wszystkich zgromadzonych gości młodzież i ich opiekunów oraz wszystkich tych, którzy zechcieli ten słoneczny, ale jednocześnie mroźny dzień spędzić wspólnie aktywnie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda, który serdecznie przywitał przybyłych na tą imprezę oraz podkreślił, że uprawianie sportów oraz podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Rokiciny Panem Piotrem Kudlikiem życzyli również wszystkim zawodnikom powodzenia i dobrej zabawy w to niedzielne popołudnie.
    Po części oficjalnej odbyła się pierwsza konkurencja sportowa - Sztafeta Wahadłowa o Puchar Wójta Gminy Rokiciny, w której udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych:
Szkoła Podstawowa z  Rokicin w składzie:
1. Czarnecka M
2. Lipska Andżelika
3. Lasota K
4. Rozpędek Nina
5. Kisiel MilenA
6. Kapczyński Wojtek
7. Ogórek Janek
8. Marusik Kuba
9. Socha Mateusz
Szkoła Podstawowa z Łaznowa:
1. Sadowska Marta
2. Glinka Kamila
3. Karzatka Anna
4. Dagmara Felczak
5. Wiktorek Wiktoria
6. Kwiatkowski Kacper
7. Andryszek Kuba
8. Kosylak Szymon
9. Światnicki Mateusz
Zaciętą rywalizację i puchar wygrała Szkoła Podstawowa z Rokicin, sędzią tych zmagań był Pan Tomasz Wilk- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaznowie. Równocześnie ze sztafetową wahadłową, rozpoczęły się zmagania w pozostałych konkurencjach. Turniej koszykówki kategoria "open" o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rokiciny odbył się pod okiem sędziego Pana  Bogdana Szopy. Do tej gry przystąpiły 2 drużyny:
nr 1. drużyna w składzie: Michalak Mateusz, Karbownik Damian, Malinowski Dawid
nr. 2 drużyna w składzie: Sasin Kacper, Sasin Mikołaj i Kłys Daniel.
Po bardzo wyrównanej walce zwycięstwo wywalczyła sobie drużyna numer 1

W kolejnej konkurencji, w Piłce Siatkowej kategorii "open" o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rokiciny, sędzią był Pan Kamil Gradowski. Tu również nie brakowało emocji podczas gry, a walka była bardzo zacięta. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn., a wyniki przedstawiły się następująco:
I miejsce wywalczyła drużyna "WD 40" w składzie: Karbownik  Damian, Sasin Mikołaj, Sasin Kacper, Kłys Daniel, Malinowski Dawid, Michalak Mateusz.
II miejsce zdobyła drużyna "AC Pajace" w składzie: Woźny Bartek, Rytych Kuba, Pakuła Natalia, Pachniewicz Agata, Ścibiorek Zosia, Mospinek Maja.
na III miejscu ulokowała się drużyna "Są Gorsi"  z następującym składem: Tkaczyk Patryk, Robak Sebastian, Roman Patryk, Kukulski Kacper, Kwiatkowski Kacper, Czarnecki Michał.
    Na korcie  tenisowym  przez cały czas trwania imprezy toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w której udział brało 5 zawodników, a ich zmagania dały takie oto wyniki:
I miejsce Damian Najder
II miejsce Dariusz Waszczykowski
III miejsce Damian Waszczykowski
IV miejsce Jakub Kowalczyk
V miejsce Zygmunt Michalak
    Dla wszystkich laureatów poszczególnych dyscyplin czekały wspaniałe nagrody rzeczowe, piękne puchary i pamiątkowe dyplomy, które wspólnie wręczali Wójt Gminy Rokiciny, Przewodniczący Rady Gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach.
     Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Ochotniczej Jednostki Straży Pożarnej z Łaznowa.
 


13-10-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30