polski
Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Dzień Seniora
Wprawdzie Europejski Dzień Seniora przypada na 1 października, ale obchodzony jest w różnych, jesienno - zimowych terminach.
   Święto ma na celu uświadomienie problemów ludzi po 50 roku życia oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu ludzi starszych. Obchody Dnia Seniora to nie tylko imprezy okolicznościowe, ale także czas refleksji, zadumy i przemyśleń. We wtorek 6 października  w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Emeryci, renciści i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się min. ks. Proboszcz Parafii w Rokicinach Andrzej Bednarek, Pani Lucyna Zielińska Zastępca Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Mariola Janusik- Dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego w Będkowie, Pani Teresa Krych- Kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Rokicinach, Pan Benon Werner- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Longina Waszczykowska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Maria Pecyna- Prezes Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lubochni, Pan Antoni Kubryn - Prezes Lubocheńskiego Stowarzyszenia "Banku Żywności",  Pan Wiesław Ruta- Prezes Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów z  Będkowa, spotkali się, by spędzić ze sobą parę miłych godzin. Wszystkich zebranych powitała Prezes Koła pani Krystyna Kisiel, która pokrótce przybliżyła działalność Stowarzyszenia oraz  podkreśliła iż, ciągle się ono rozrasta i na chwilę obecną liczy 90 członków. Tradycyjnie słodkie upominki otrzymali kolejni, najstarsi uczestnicy Dnia Seniora.
    W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyli Seniorom również przybyli na tę uroczystość goście. Podkreślili oni także, iż Dzień Seniora przypomina, że ludziom starszym należy się szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Specjalnie na tę okazję powstał chór Pań Seniorek w składzie: Urszula Matuła, Krystyna Kisiel, Barbara Kiełbasa, Teresa Kielich, Hanna Popek, Maria Zalewska oraz Teresa Bartos które umilały pozostałym czas śpiewając piosenki  o Seniorach.   Mało kto z seniorów mógł oprzeć się muzyce  dlatego wspólne biesiadowanie przy stołach, śpiewy i tańce przypadły wszystkim do serca i gustu. W miłej atmosferze sypały się żarty, były wspomnienia i rozmowy. Chociaż trzeba przyznać, że nie było na nie zbyt wiele czasu, gdyż ciągle "coś" się działo. Miało się wrażenie, że opuszczającym salę było smutno, że trzeba już wracać do domu
    Do naszych drogich Seniorów, wciąż młodych duchem, kierujemy najserdeczniejsze życzenia: Wszystkim Seniorom życzymy wiele zdrowia,  miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych.
W tym roku dyplom uznania za wkład pracy społecznej  w realizację zadań statutowych Koła otrzymali:

Państwo Halina i Grzegorz Feja
Pani  Bogusława Maj
Pani Cecylia Dziedzic
Pani Teresa Szewczyk
Pani Teresa Bobrek
Pan Jan Lolo   
09-10-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30