polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
XIV Konkurs Potraw Regionalnych
Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych w Czerniewicach to jedna z najstarszych imprez o zasięgu powiatowym, gromadząca przedstawicielki KGW z wszystkich gmin powiatu.
Celem konkursu jest kultywowanie staropolskiego dziedzictwa kulinarnego wsi polskiej i aktywizacja kulturowa środowisk wiejskich województwa łódzkiego. Organizatorami konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Czerniewicach pod patronatem Wójta Gminy Czerniewice oraz Starosty Powiatu Tomaszowskiego. 
Głównym punktem programu jest prezentacja i degustacja staropolskich potraw, zgłoszonych do przeglądu. Naszą Gminę reprezentowało tym razem Koło Gospodyń Wiejskich z Rokicin, którego Przewodniczącą jest Pani Dorota Tomczyk. Naszą reprezentację gorąco wspierali: Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda oraz Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Rokiciny Pani Aneta Waszczykowska. Panie na potrawy konkursowe przygotowały: barszcz ze słodką kapustą oraz pierogi z kaszy jaglanej i sera białego. Oprócz dań konkursowych Panie przyrządziły wiele innych przysmaków, od których  wprost uginał się stół. Jak na konkurs kulinarny przystało nie zabrakło potraw tradycyjnych, które w przeszłości przygotowywały nasze babcie. Na scenie członkinie koła:  Pani Dorota Tomczyk, Pani Grażyna Zrobek i Pani Marzena Adamus pokrótce przedstawiły przepisy na przygotowane przez siebie staropolskie potrawy. Komisja Konkursowa delektowała się serwowanymi przez Panie przysmakami, ostatecznie przyznając pierwsze miejsce Gminie Żelechlinek, a pozostałym reprezentacjom w tym naszej delegacji drugie miejsce i nagrodę. Suto zastawione tradycyjnymi daniami stoły  nie tylko cieszyły oko ale zadowoliły niejednego smakosza. W trakcie konkursu organizatorzy zapewnili także inne atrakcje min. występy artystyczne. Była wspaniała zabawa i piękna słoneczna pogoda.
02-06-2015
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30