polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Akcja Polska Biega
 Po raz czwarty w Rokicinach- Kolonii pobiegliśmy w ramach Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega. 
    Wielkie święto biegania odbyło się w minioną niedzielę 31 maja w naszej gminie. Organizatorami tego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach, Publiczne Gimnazjum w Popielawach oraz Animatorzy Sportu z terenu gminy rokiciny. Impreza  ta odbyła się pod hasłem "Pobiegnij dla mamy" oraz była połączona z obchodami Dnia Dziecka.
 Wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor GOK Longina Waszczykowska, która pokrótce przedstawiła regulamin biegu oraz zachęciła wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego. I tym razem mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli i w liczbie około 100 biegaczy w różnym przedziale wiekowym, stawili się na linii startu do wspólnego biegania. Oprócz biegaczy do udziału w akcji zgłosiło się kilkunastu uczestników biorących udział w marszu Nordic Walking, którzy pod przewodnictwem Pana Janusza Cecherza, mieli do przejścia około 5 kilometrową trasę.
Zawody rozegrano w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Impreza miała charakter otwarty, oprócz dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy, mieliśmy również zawodników z innych miejscowości. Przebieg zawodów był zgodny z wcześniej zaplanowanym harmonogramem. Wszystko odbyło się sprawnie i bez żadnego zarzutu. Rywalizację tego dnia rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych. Walka była bardzo zacięta już od samego startu, jednak w najlepszej trójce w poszczególnych kategoriach znaleźli się :
kat. klasy I - III SP dziewcząt
1 miejsce- Weronika Musiał (SP Ludwików)
2 miejsce- Amelia Kosylak (SP Łaznów)
3 miejsce - Nikola Piekarska (SP Rokiciny)
kat. klasy I - III SP chłopców
1 miejsce -Paweł Piekarski (SP Rokiciny)
2 miejsce -Kamil Żaczek (SP Rokiciny)
3 miejsce - Aleksander Wochna (SP Rokiciny)
kat. klasy IV-VI SP dziewcząt
1 miejsce - Anita Josko (SP Rokiciny)
2 miejsce - Julia Goździela (SP Rokiciny)
3 miejsce - Ewelina Rzeźnik (SP Rokiciny)
kat. klasy IV - VI SP chłopców
1 miejsce- Kamil Zrobek (SP Rokiciny)
2 miejsce- Juliusz Łuczyński (SP Rokiciny)
3  miejsce równorzędnie zajęli: Jakub Marusik (SP Rokiciny)
                  Adrian Malinowski (SP Będzelin)


Po biegu uczniów z podstawówki odbył się bieg gimnazjalistów, po przekroczeniu linii startu wszyscy zawodnicy ruszyli niemalże sprintem. A na linię mety jako pierwsi przybyli:
kat. klasy I- III gimnazjum dziewczęta:
1 miejsce- Maja Mospinek (Gimnazjum w Popielawach)
2 miejsce- Wiktoria Pilarska (Gimnazjum w Popielawach)
3 miejsce- Joanna Nadaj (Gimnazjum w Popielawach)


kat. klasy I- III gimnazjum chłopców
1 miejsce Szymon Woźniak (Gimnazjum w Popielawach)
2 miejsce Bartłomiej Godziszewski (Gimnazjum w Popielawach)
3 miejsce Michał Czarnecki (Gimnazjum w Popielawach)
Na samym końcu odbył się bieg open.
kat. open mężczyzn
1 miejsce Sławomir Karp 
2 miejsce Emil Nowak
3 miejsce Mariusz Łukasik
Każdy z uczestników zawodów został nagrodzony pamiątkowym dyplomem, a zwycięzcy medalem i statuetką, które wręczyli: Pan Jerzy Rebzda Wójt Gminy Rokiciny, Pani Longina Waszczykowska Dyrektor GOK, Pan Michał Kurzyk nauczyciel wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum w Popielawach oraz Pan Kamil Gradowski animator sportu. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane były nagrody, szczęśliwą ręką numerki losowała Oliwka Roman, a gadżety ufundowali: Gmina Rokiciny, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Euroglas, Eurobox, Katarzyna Samiec Salon Fryzjerski.
Podczas gdy, zawodnicy mierzyli swoje siły w trakcie biegów, nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji: min. dmuchańce, szczudlarz, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i prezentował wielkie bańki mydlane oraz przeróżne cuda z baloników.  Animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury prowadziły zabawy z chustą animacyjną, było także malowanie twarzy. Rodzice wytrwale zajmowali w długiej kolejce miejsce swoim pociechom, gdy one korzystały w tym czasie z pozostałych atrakcji, lub brały udział w zawodach. W międzyczasie cztery rodziny zgłosiły się do konkursu  na najładniej pomalowany domek, sprawiło im to wiele radości, a oprócz tego każda z rodzin mogła zabrać swoje dzieło ze sobą, a także dostała nagrodę. 

       
 
Imprezie towarzyszyła miła atmosfera oraz wspaniała pogoda. Dobra organizacja, świetne zabezpieczenie trasy i jej oznakowanie, miła obsługa zawodów, to wszystko możliwe było dzięki: strażakom z OSP z Łaznowa pod kierownictwem Pana Jacka Płaski, policji z Rokicin, prowadzącym konkurencje biegowe oraz marsz Nordic Walking, wolontariuszom z Gimnazjum w Popielawach oraz wszystkim tym,  którzy tego dnia postanowili bawić się razem z nami.   

 

 
02-06-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30