polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Dzień Matki w GOK
 24 maja 2015 roku mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach, na koncercie z okazji 250- lecia Teatru Publicznego w Polsce oraz zbliżającego się Dnia Matki.
   Przybyłych gości powitała Dyrektor GOKu Pani Longina Waszczykowska, która mówiła o tym, że teatr jest miejscem, gdzie można bezpośrednio przeżyć spotkania z estetyką najwyższej próby i najgłębszą refleksją na temat rzeczywistości. Podkreśliła również, że to właśnie do teatru wracamy w ważnych dla siebie, ale również w ważnych społecznie momentach. Dla nas wszystkich takim momentem jest zbliżający się Dzień Matki. W imieniu swoim oraz Wójta Gminy Rokiciny Pana Jerzego Rebzdy, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Kudlik złożył życzenia wszystkim mamom przybyłym tego wieczoru do GOKu pięknym wierszem: 
Matka to dar od Boga,
który kocha i kochać nas będzie.
Matka to bezcenny skarb,
który strzec trzeba w nocy i we dnie.
Matka to na ranę plaster,
kiedy jest nam smutno i źle.
Matka to też czasem ster,
który pilnuje byś nie zatopił się.
Matka to wiara w nas,
kiedy zwątpienia mam dni.
matka nam nadzieję da,
kiedy straszne mamy sny.
Matkę tylko jedną masz,
wiec broń jej i kochaj co sił,
Bo kiedy przyjdą gorsze dni,
tylko Ona naprawdę pomoże Ci.
Wręczył  również kwiaty na ręce jednej z mam znajdującej się na widowni.
 
Było wiele śmiechu i radości, a to wszystko za sprawą specjalnie na tą okazję przybyłych artystów z Teatru Muzycznego w Łodzi: Pana Macieja Markowskiego, Pani Aleksandry Drzewickiej, Pani Agaty Bednarskiej, Pana Maksymiliana Pelczarskiego oraz Pana Janusza Skonecznego. Dzięki nim w zabawny, pełen humoru sposób goście mogli obejrzeć rożne formy sceniczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.
Po koncercie, nasi przesympatyczni goście nie odmawiali nikomu, możliwości do rozmowy oraz zadawania pytań, z tej okazji skorzystali uczestnicy projektu "Nakręceni na teatr"  realizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w ramach programu "Równać Szanse". Uczestniczki projektu: Weronika Woźniak i Klaudia Chociszewska zadawały artystom wiele ciekawych i nurtujących pytań, a cały wywiad nagrywał Konrad Miśkiewicz.  
 
Nie obyło się bez kwiatów, podziękowań i słów uznania składanych na ręce artystów, które złożyła młodzież z naszej gminy. Cała piątka wykonawców nagrodzona została rzęsistymi brawami, co stanowi doskonały dowód uznania dla ich pracy.
 
Spędzony wspólnie wieczór przyniósł wiele radości i wzruszeń oraz możliwości oderwania się od codziennych spraw i obowiązków. Wydarzenie to zakończyło się słodkim poczęstunkiem i było okazją do wspólnej rozmowy.  Kto był, na pewno długo będzie miał co wspominać, a kto nie był - niech żałuje, bo jest czego żałować. Więcej przedstawia galeria zdjęć do obejrzenia której, serdecznie zapraszamy.
 
26-05-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30