polski
Sobota, 30 maja 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Ankieta w sprawie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Rokiciny
Drogi Mieszkańcu! Informujemy, że Gmina Rokiciny przystąpiła do opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej” w ramach Priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność.
 PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego czyli:
  • redukcji emisji gazów cieplarnianych,

  • zwiększania udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,

  • redukcji zużycia energii finalnej,

  • poprawy jakości powietrza

  • zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Na opracowanie PGN Gmina Rokiciny otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko.

Z zapisów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynika, że gminy które opracowały PGN, mogą brać udział w programach, których celem jest pozyskanie dofinansowania na działania takie jak:

  • termomodernizacje budynków

  • wdrażanie Odnawialnych Źródeł Energii

  • działania z zakresu modernizacji transportu publicznego (zmniejszające emisję)

 

Dobrze opracowany PGN pozwoli podnieść szanse Gminy i jej Mieszkańców na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i Unii Europejskiej.

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy Rokiciny  w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie do Urzędu Gminy, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez Gminę lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej http://rokiciny.e-tomaszowski.pl oraz w Urzędzie Gminy w Rokicinach.

Ankiety można wypełniać w wersji papierowej – wypełnione ankiety należy przekazywać pracownikowi Urzędu Gminy Rokiciny. Ankiety w wersji elektronicznej należy wysyłać na e-mail: ug@rokiciny.net w terminie do 28 maja 2015 roku.

Ankieta elektroniczna dostępna pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/1FQas8_UjCFGz1FZtbM1otAmRGXZBVVa5mnUiRuZrpj8/viewform

27-05-2015
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31