polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Warsztaty florystyczne
  Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu są stroiki wielkanocne, to niepowtarzalna ozdoba świątecznego stołu.
 Ich tworzenie wymaga odrobiny pracy i cierpliwości, ale efekt nie zastąpi nawet najdroższej ozdoby kupionej w sklepie. Bez wątpienia dekoracje świąteczne wpisują się w klimat i nastrój jaki towarzyszy nam przez te kilka wiosennych dni. 
W Dniu 23 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach odbyły się warsztaty florystyczne. Instytucja zafundowała dzieciom ponad dwie godziny doskonałej, twórczej zabawy pod okiem Pani Marzeny Domasat. W warsztatach udział wzięli uczniowie 5 klasy Szkoły Podstawowej w Rokicinach, pod opieką Pani Bożeny Bykowskiej oraz Pani Joanny Chodobińskiej. Podczas spotkania uczestnicy nauczyli się podstawowych zasad komponowania dekoracji florystycznej,  stworzyli niepowtarzalne kompozycje wielkanocne. Samodzielne wykonanie pracy florystycznej to ogromne wyzwanie ale i satysfakcja ze stworzenia czegoś co ma swoją symbolikę. W wielkanocnych stroikach zagościły bowiem kawałki kory brzozowej, mech, bukszpan, dereń, gałązki brzozy i wierzby, główną rolę odegrały w nich wiosenne kwiaty tj. hiacynty, żonkile i tulipany.  Każdy z uczestników proszony był o przyniesienie ozdobnego naczynia w którym wykona kompozycję wielkanocną.  Wykonane prace i nabyte umiejętności uczestnicy zabrali do domu. Z pewnością do najpiękniej prezentujących się stroików należą te ręcznie wykonane z naturalnych materiałów. Mamy nadzieję, ze to nie ostatnie tego typu warsztaty w naszym GOK-u i już nie długo spotkamy się ponownie, aby wspólnie stworzyć kolejne roślinne arcydzieła. Na zakończenie warsztatów niespodziewanie przybyła do nas wiosna w rolę której wcielili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach.
 
24-03-2015
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30