polski
Poniedziałek, 06 lipca 2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Akademia Przedszkolaka
w dniu 13.04.2011r. w Gminnym Przedszkolu im.,,Leśnych Skrzatów’’ w Rokicinach odbyło się uroczyste otwarcie dwóch grup przedszkolnych dla dzieci 3- letnich w Rokicinach i 3-4 letnich w Łaznowie w ramach projektu

 Dnia 13.04.2011r. w Gminnym Przedszkolu im.,,Leśnych Skrzatów’’

 w Rokicinach odbyło się uroczyste otwarcie dwóch grup przedszkolnych dla dzieci 3- letnich w Rokicinach i 3-4 letnich w Łaznowie w ramach projektu

 ,, Akademia Przedszkolaka’’ Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Dzięki temu programowi wychowaniem  przedszkolnym zostało objętych 24 dzieci 3- letnich w Rokicinach oraz 24 dzieci 3-4 letnich w Filii Przedszkola w Łaznowie. Dzieci oprócz zajęć obowiązkowych uczestniczą w zajęciach informatyki, jęz. angielskiego i rytmiki.

 Od września 2011r. w zajęciach dodatkowych  matematycznych ,,Mądra głowa’’, teatralno-plastycznych- ,,Świat fantazji” muzycznych- ,,Śpiewaj i tańcz” informatycznych- ,,Mały informatyk” i języka angielskiego, które odbywać się będą w 3 soboty w każdym  miesiącu mogą uczestniczyć chętne pozostałe przedszkolaki .Dzieci uczestniczące w zajęciach będą miały zapewniony darmowy posiłek.

Dzięki projektowi ,,Akademii Przedszkolaka” dzieci przedszkolne w Gminie Rokiciny mają bardzo dobrze wyposażone sale w pomoce, zabawki i sprzęt gimnastyczny.

Uroczyste otwarcie połączone ze ślubowaniem przedszkolaków odbyło się w macierzystej placówce. Na imprezę przybyli zaproszeni goście w osobach Wójta Gminy Rokiciny pani B. Robak, wicekuratora łódzkiego K. Czyżyńskiego, dyrektora delegatury piotrkowskiej A. Juszczyka, Nadleśniczego Lasów Polskich w Brzezinach w Kaletniku P. Błońskiego, K. Ołubka z Koła Łowieckiego Nr 12 Kuropatwa , dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i kulturalnych, pracowników ZOEAO, przyjaciół  placówki

i rodziców.

Uroczystość tę  uświetniono przedstawieniem w wykonaniu starszych przedszkolaków p.t. ,,Żyj z przyrodą w zgodzie”. Tematyka przedstawienia powiązana była ściśle z działalnością Klubu ,,Eko-Skrzata” i nawiązywała do zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ziemi. Po zakończeniu przedstawienia dzieci otrzymały odznakę ,,eko-skrzata” i stały się członkami ,,Klubu”, a pozostali zebrani otrzymali ulotki od Krasnala Hałabały z informacją, co każdy z nas może zrobić, by chronić naszą planetę.

 Nowe przedszkolaki zaprezentowały się w uszytych przez rodziców strojach skrzatów, misiów i laleczek. Dzieci z przejęciem i odwagą tańczyły i śpiewały w rytm wesołych melodii.

Ślubowanie i pasowanie na przedszkolaków odbyło się w uroczystej atmosferze. Maluchy z wyciągniętymi  paluszkami  przyrzekały na proporzec, że będą grzecznymi przedszkolakami i dobrymi kolegami.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali przedstawiciele organu prowadzącego i nadzorującego. W ciepłych słowach wyrazili uznanie dla aktorskich popisów przedszkolaków oraz zaangażowanie personelu. Dzieci wręczyły przygotowane prezenty, same też zostały obdarowane. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i przybyłych gości.

02-05-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31