polski
Poniedziałek, 21 września 2020 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Konkurs: Obrzędy i zwyczaje naszego regionu z okazji Roku Oskara Kolberga
Paulina Frączkowska uczennica Publicznego Gimnazjum w Popielawach laureatką konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem: „Obrzędy i zwyczaje naszego regionu z okazji Roku Oskara Kolberga".
 Paulina Frączkowska uczennica Publicznego Gimnazjum w Popielawach laureatka konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem: „Obrzędy i zwyczaje naszego regionu 
z okazji Roku Oskara Kolberga”.
Paulina Frączkowska zajęła I miejsce  w międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną zorganizowanym w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga przez ZSP  nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. 
 Celem konkursu było: 
Przybliżenie życia i działalności Oskara Kolberga, który jako pierwszy zebrał i uporządkował według regionów informacje na temat polskiej kultury ludowej. 
Poszerzenie wiadomości na temat rodzimego folkloru, obyczajów, zwyczajów. 
Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. 
Kształtowanie umiejętności właściwego doboru informacji. 

„Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie – jak u dobrego gospodarza –miejsce na rzeczy dawne, 
uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków…”
Błogosławiony Papież Jan Paweł II

Te słowa były mottem przewodnim  w prezentacji multimedialnej uczennicy, którą wykonała pod opieką Pani Anny Karp. Paulina w sposób bardzo wymowny, zwięzły i ciekawy przedstawiła zwyczaje oraz obrzędy obchodzone w Gminie Rokiciny i powiecie tomaszowskim,  promując w ten sposób Gminę Rokiciny w społeczności lokalnej.

Paulina Frączkowska otrzymała również wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną  „Jan Paweł II w przededniu kanonizacji” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. 
Celem konkursu było przybliżenie życia, działalności  i twórczości literackiej wybitnego Polaka błogosławionego Jana Pawła II oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną .
Pracę wykonała pod kierunkiem ks. Grzegorza Kwolka. 

Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursów odbyło się w piątek 21 marca 2014 roku, w hali sportowej ZSP nr 3 im. Jana Pawła II  podczas Dni Otwartych Szkoły. 
 
15-04-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30