polski
Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r. Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Relacja ze spotkania dzieciaków z piłkarzami Widzewa jakie odbyło się w Szkole Podstawowej w Rokicinach
 Środa 22 maja była dniem szczególnym dla uczniów z Gminy Rokiciny. Do Szkoły Podstawowej w Rokicinach w ramach „Dnia Sportu” zawitali bowiem piłkarze Widzewa: Michał Jończyk i dołączony ostatnio do pierwszej drużyny – Bartłomiej Grube.

 Był to także wyjątkowy czas dla fanatyków z Fan Clubu Rokiciny, na których barkach spoczęło zorganizowanie i przeprowadzenie całego spotkania. Do działania przystąpiliśmy już kilka dni wcześniej negocjując z klubem przyjazd piłkarzy, malując transparenty, organizując gadżety dla dzieciaków oraz przygotowując harmonogram spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się w budynku szkoły około godz. 10. Na początku nastąpiło zapowiedzenie piłkarzy oraz dokonanie krótkiej charakterystyki naszego fan clubu. Zawodnicy przedstawili się pokrótce, po czym dzieciaki zaczęły zadawać im pytania. Odpowiadając na ostatnie pytanie pozytywnie zaskoczył Jończyk, który opisał kibiców Widzewa jako o wiele bardziej fanatycznych i oddanych klubowi, niż kibice z Zabrza;) Następnie nastąpiła projekcja filmu „Dlaczego Widzew?”, aby pokazać uczniom dlaczego warto kibicować akurat temu klubowi. Odbył się jeszcze konkurs wiedzy o Widzewie, w którym dzieci mogły się wykazać znajomością podstawowych informacji o klubie i wygrać pierwsze nagrody. Piłkarze wręczyli także w ręce kapitanów puchary za turniej piłki nożnej, który poprzedził spotkanie. W turnieju oprócz Rokicin uczestniczyły jeszcze dwie gminne podstawówki: z Łaznowa i Jankowa.

Druga część spotkania odbyła się na szkolnych obiektach sportowych, gdzie kontynuowane były liczne konkursy z piłką. Dzieciaki mogły również porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie z nimi zdjęcie czy dostać autografy, na które było bardzo wielu chętnych. Na koniec spotkania, aby upamiętnić to ważne wydarzenie w historii naszego FC, ustawiliśmy się wszyscy wspólnie do zdjęcia pod doskonale eksponującym się transparentem oraz krzyknęliśmy głośno: Widzew, Widzew, Widzew! Przez cały ten czas dzieci nie opuszczał dobry humor, a nauczycielom opisały ten dzień jako „najfajniejszy w całej szkole”.

W międzyczasie rozdaliśmy dzieciakom fan clubowe smyczki, vlepki, długopisy, plakaty, płyty oraz ulotki zapraszające na ostatni mecz w sezonie z Podbeskidziem. Natomiast w konkursach do wygrania były ponadto: czapki z daszkiem, czapki zimowe, kalendarze biurkowe oraz koszulka Vigo.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować klubowi „RTS Widzew” za przysłanie zawodników, Szkole za chęć ich przyjęcia, Stowarzyszeniu „OSK Tylko Widzew” za pomoc w pertraktacjach z klubem i ofiarowanie licznych upominków dla dzieci oraz wszystkim osobom z Fan Clubu Rokiciny za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu spotkania. To dzięki Wam przez cały czas dzieciakom gościł uśmiech na twarzy.

Dzieciaki na pewno na długo zapamiętają ten dzień i miejmy nadzieję, że w przyszłości same będą czynnie działać ku chwale Widzewa. Za podsumowanie całego tego przedsięwzięcia może posłużyć treść jednego z przygotowanych transparentów: „MŁODE POKOLENIE WIDZEWSKICH FANATYKÓW” .

Kibice Dumą Widzewa !

Więcej Zdjęć

10-06-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31