polski
Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r. Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Relacja ze wspólnego wyjazdu dzieci i młodzieży z gminy Rokiciny na mecz Widzewa:
 W niedzielę 2 czerwca grupa 40-ścioro dzieci z gminy Rokiciny obejrzała z wysokości trybun ostatni mecz sezonu polskiej Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź, a Podbeskidziem Bielsko-Biała. 

Wyjazd został zorganizowany przez fan club „Widzewskie Rokiciny” i był uwieńczeniem zorganizowanego wcześniej w rokicińskiej podstawówce spotkania z piłkarzami Widzewa. Mecz poprzedził młodzieżowy turniej piłkarski, w którym udział wzięła również drużyna z Rokicin. Całe to przedsięwzięcie zbiegło się z dniem dziecka.

Do Łodzi, młodzi kibice udali się wynajętym specjalnie na ta okazję autokarem, a większości z nich towarzyszyli rodzice. Część osób dojechała także własnymi autami. Wszyscy razem zasiedli na trybunie B, tzw. „Niciarce”. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się grze widzewskich piłkarzy oraz wspaniałej atmosferze, która panowała na stadionie, mimo porażki 1-2. Dla większości z nich był to całkiem nowe doznanie i zapewne będą miło wspominać swoją pierwszą wizytę na widzewskim stadionie.  Każde dziecko otrzymało również od Rady Fan Clubów okazjonalną czerwoną koszulkę z herbem łódzkiego klubu. Warto odnotować, że tego niedzielnego popołudnia na meczu pojawiło się ponad  1000 dzieci z fan clubów i łódzkich osiedli.

Przed meczem odbył się ogólnopolski turniej piłkarski w kategorii wiekowej gimnazjum, w którym udział wzięła oczywiście reprezentacja gminy Rokiciny. Turniej rozgrywany był na bocznym boisku RTSu, a udział wzięły w nim 24 drużyny podzielone na 4 grupy.  Młodzi Rokicinianie zajęli 4 miejsce w swojej grupie, rozgrywając 5 meczy ze swoimi rówieśnikami z fan clubów z: Tomaszowa Maz., Zduńskiej Woli, Sochaczewa, Lutomierska oraz łódzkiego osiedla Kurak. Mimo, że odpadli już po fazie grupowej to swoją ambitną grą młodzi piłkarze godnie reprezentowali całą gminę Rokiciny.

Wyniki:

Rokiciny 1-0 Tomaszów Maz.

Rokiciny 0-1 Kurak

Rokiciny 0-4 Zduńska Wola

Rokiciny 0-2 Sochaczew

Rokiciny 3-2 Lutomiersk

Podsumowując, zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie udział w meczu wzięło 77 osób, co stanowi najprawdopodobniej rekordową liczbą kibiców z Rokicin, jaka pojawiła się kiedykolwiek na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez nasz Fan Club z Rokicin. Tak duża liczba dzieciaków i rodziców uświadomiła nam, że warto dalej podążać tą drogą. Propagujemy bowiem wśród dzieci i młodzieży nie tylko ukochany klub, ale również co bardzo ważne - aktywny tryb życia.

Jednak nie taki straszny kibic jak go malują!

10-06-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31