polski
Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r. Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Dzień Dziecka w Świetlicy Wiejskiej w Wilkucicach Dużych.
W ramach projektu DECYDUJMY RAZEM w dniu 01.06.2013 r. w świetlicy wiejskiej zorganizowano imprezę rozrywkowo-edukacyjną dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Organizatorami zabawy były sołectwa wsi Wilkucic i Eminowa,Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkucicach Dużych oraz animatorzy kultury.W imprezie uczestniczyło około 60 dzieci nie licząc rodziców i opiekunów.
Dla dzieci i młodzieży zorganizowano wystawę muzealną złożoną z wielu eksponatów o dużej wartości historycznej. Prezentowane były m.in.:domowe narzędzia ręczne używane w gospodarstwach domowych w minionych latach np.: żelazka w tym jedno z 1899 roku, moździeże do ucierania ziół,młynki ,lampy naftowe i gazowe w tym jedna wykonana w okresie II wojny światowej przez jeńców w Zakładach Zbrojeniowych w Skarżysku Kam.,banknoty i monety w tym jedna z 1662 roku,kartki żywnościowe z okresu stanu wojennego itp. Podziw dzieci i dorosłych wzbudzało zdjęcie ślubne Państwa Charustów w pięknej zabytkowej oprawie.Organizatorami wystawy muzealnej byli Danuta i Jerzy Charusta którzy swoimi opowieściami o wystawionych eksponatach wzbudzali podziw nie tylko wśród dzieci.
Następnie zapoznano dzieci i młodzież opowieścią o historii powstania Wilkucic i jej okolic, rozwoju wsi na przestrzeni wieków ,działalnością oddziałów partyzanckich w okresie II wojny światowej i o czasach współczesnych.Sensację wzbudziła informacja,że istnieje dokument o nadaniu nazwy wsi Wilkucice z 1233 roku,czyli nasza wieś istnieje już 780 lat.
W dalszej części imprezy dzieci uczestniczyły w grach i zabawach,które dostarczyły im wiele radości.
Atrakcją dla dzieci i młodzieży był pokazy motocykla m-ki Suzuki oraz dużego quada zorganizowane przez Pana Kamila Kotynię i Pana Tomasza Lipińskiego.Rodzice mogli na nich sfotografować swoje pociechy a nawet skorzystać z krótkiej przejażdżki.
Dodatkową atrakcją miał być pokaz myśliwski organizowany przez Pana Wacława Kraskę,lecz gwałtowna burza i ulewny deszcz uniemożliwił nam ten pokaz. Pan myśliwy przybył do dzieci w galowym mundurze  obiecując im, że pokaz zorganizuje w okresie wakacji.
Imprezę zakończyła się zabawą taneczną.
Organizatorzy składają podziękowania dla Danuty i Jerzego Charusta za zorganizowanie pokazu muzealnego,dla Kamila i Tomasza za pokaz motorów.
Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci i rodziców oraz za pomoc w organizacji zabaw.

                                                                                                /Wiesław Derach/
                                                                                                /Jerzy Charusta/
ZDJĘCIA Z IMPREZY
04-06-2013
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31