polski
Wtorek, 07 lipca 2020 r. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
VI Powiatowe Ostatki

12 lutego2013 roku w świetlicy w Łaznowskiej Woli odbyły się ,, VI Powiatowe Ostatki”. Konkurs, którego celem jest podtrzymanie tradycji i zwyczajów naszych przodków, promocja gmin powiatu tomaszowskiego oraz integracja jego mieszkańców.

 

Licznie zgromadzoną publiczność oraz gości przywitali organizatorzy imprezy Wójt Gminy Rokiciny pani Barbara Robak i Starosta Powiatu Tomaszowskiego Pan Piotr Kagankiewicz.

Spośród zaproszonych gości przybyli: Pan Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pani Urszula Ziółkowska – reprezentująca Wicewojewodę, Pan Radosław Radwański - Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Pan Wiesław Łukomski – Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, władze powiatu tomaszowskiego, kierownicy instytucji powiatowych współpracujących z gminą, radni i sołtysi, przedstawiciele KGW, OSP i organizacji z terenu gminy.

Do konkursu zgłosiły się reprezentacje 9 gmin z powiatu, które w ciągu kilkunastu minut przedstawiały w dowcipny sposób zapustowe zwyczaje ludowe. Imprezę poprowadziła oraz przybliżyła tradycję ostatkową pani Magdalena Milczarska, która jak przystało na ostatni dzień karnawału wystąpiła w stroju diabła.

W konkursie zmierzyli się K.G.W. Czerwonka z gminy Żelechlinek, ,,Ludowiacy od Będkowa”, K.G.W. Zawada z gminy Tomaszów Maz., K.G.W. Z Brzegu gmina Rzeczyca, Stowarzyszenia ,,Nasza Wieś” z Rękawca, K.G.W. z Królowej Woli z gminy Inowłódz, K.G.W. z Chociwia z gminy Czerniewice, K.G.W. Z Lubochni i ,,Łucybabki” z Ujazdu.

Rozstrzygnięcia Konkursu dokonała Komisja w składzie: Wójt Gminy pani Barbara Robak, Doradca  Wicewojewody Łódzkiego pani Urszula Ziółkowska, Przewodniczący Powiatu Tomaszowskiego pan Mirosław Zieliński, Przewodniczący Rady Gminy Rokiciny pan Tomasz Tomczyk, pani Marta Wawrzyńczyk z Wydziału Promocji Powiatu Tomaszowskiego oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach pani Longina Waszczykowska. Powołane Jury nie miało łatwego zadania, albowiem każda prezentacja artystyczna była ciekawa i pomysłowa. Po naradzie Komisja przyznała I miejsce reprezentantom z Królowej Woli z gminy Inowłódz a wszystkim pozostałym równorzędne II miejsca. Każda z grup otrzymała dyplom i nagrodę ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Po ogłoszeniu wyników, organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej biesiady i zabawy. Częstowano smakołykami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń z terenu gminy Rokiciny, którymi kierowały panie z Michałowa: Przewodnicząca koła pani Barbara Makowska
i Wiceprzewodnicząca pani Małgorzata Dobiech. Nad porządkiem czuwali miejscowi strażacy pod przewodnictwem Prezesa pana Grzegorza Malinowskiego. W organizację imprezy włączyły się rady sołeckie wsi Łaznowska Wola i Michałowa.

 Zorganizowanie tak dużej imprezy  nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów tj. Firma ES-BUD z Radomia, P.B.S. z Tomaszowa Mazowieckiego, Z.P.O.I.W ,,Motyl”, firma ,,Agro” B. Kocięba, Zakład Mięsny Piekarscy Sp.J. z Wilkucic, zakład Mięsny Anny Lipińskiej z Wilkucic, ubojnia i Hurtownia Mięsa G.Zaborskiego z Łazowskiej Woli oraz Firma Produkcyjno-Handlowa Mariana Karczewskiego z Łomin.

Tradycyjnie zabawa zakończyła się o północy, z nadejściem środy popielcowej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

 

 

13-02-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31