polski
Wtorek, 04 sierpnia 2020 r. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
Złote Gody w gminie Rokiciny
Długoletnie pożycie małżeńskie 11 grudnia 2012 r. świętowało 8 par z gminy Rokiciny, które zawarły związki małżeńskie w 1962 r. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach.

 


 

 

Na uroczystość przybyły władze gminy: Wójt Gminy-Barbara Robak, Przewodniczący Rady Gminy Rokiciny-Tomasz Tomczyk, Sekretarz Gminy-Alina Urbaniak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego -Danuta Lasota oraz przedstawiciel mediów.

Uroczystość rozpoczęła Kierownik USC-Danuta Lasota, która powitała przybyłych Jubilatów i ich rodziny. W klimat tej uroczystości wprowadził wiersz autorstwa Pani Marianny Olszewskiej z Krasnobrodu zarecytowany przez Panią Wioletę Wochna.

Przemówienie okolicznościowe wygłosiła Wójt Gminy-Barbara Robak. W swym wystąpieniu wspomniała o przemijaniu ludzkiego życia, o pięknej istocie małżeństwa, złożyła gratulacje i życzenia tegorocznym Jubilatom.

Następnie odbyła się dekoracja medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, której dokonała Wójt Gminy-Barbara Robak. Medalami uhonorowane zostały następujące pary małżeńskie:

  1. Zofia i Jan Balcerek z Popielaw

  2. Krystyna i Marian Bożyk z Łaznówka

  3. Krystyna i Jan Stasiak z Łaznowskiej Woli

  4. Lucyna i Jan Spiżyk z Jankowa

  5. Teresa i Stanisław Wegner z Nowych Chrustów

  6. Helena i Stanisław Wiktor z Popielaw

  7. Mirosława  i Stanisław Wójcik z Rokicin- Kolonii

Legitymacje, życzenia jubileuszowe, kwiaty i upominki w postaci ciepłych kocy wręczali Sekretarz Gminy-Alina Urbaniak i Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Tomczyk.

Jubilatom w towarzystwie władz gminy wykonano wspólną fotografię pamiątkową.

Oczywiście nie mogło zabraknąć rocznicowego tortu i szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”, toastów i życzeń.

Uroczystość uświetnił występ wokalisty zespołu Miro z Koluszek.

Jedna para małżeńska, Państwo Halina i Stanisław Kruk nie mogli przybyć na uroczystość, dlatego też Wójt Gminy-Barbara Robak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tomaszem Tomczykiem udali się osobiście w odwiedziny do Jubilatów z medalami, legitymacjami, życzeniami, kwiatami i upominkiem.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Jubilatom i życzymy dalszych lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Życzymy, aby Jubilaci doczekali się następnych jubileuszy.

14-12-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31