polski
Wtorek, 07 lipca 2020 r. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Gimnazjaliści badają i poprawiają stan środowiska Gminy Rokiciny
Nasze gimnazjum wzięło udział w projekcie „Gimnazjaliści badają i poprawiają stan środowiska Gminy Rokiciny”. Zrealizowany on został dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Urzędu Gminy w Rokicinach. Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Elżbieta Woźna.

W realizacji tego projektu brało udział 68 uczniów, którzy pracowali w 6 grupach zadaniowych: pierwsza badała powietrze, druga wodę, trzecia analizowała skład gleby, czwarta zajmowała się problemem śmieci, piąta rozpowszechniała wiedzę ekologiczną w środowisku, szósta sporządzała dokumentację fotograficzną i filmową. Wszyscy jak najlepiej wywiązali się ze swoich zadań. Brali udział w wycieczkach rowerowych po terenie gminy Rokiciny, aby zapoznać się z problemem zanieczyszczenia. powietrza, wody i gleb naszego regionu, a także szukali sposobu jego rozwiązania.

W ramach projektu organizowano wiele konkursów ekologicznych. W jednym z nich  pod hasłem „Wiedzieć więcej” każdy uczeń gimnazjum mógł spróbować swoich sił. Musiał on tylko raz w ciągu tygodnia rozwiązać zadanie. Ponadto wszystkie klasy z naszej szkoły rywalizowały o nagrodę główną, czyli wycieczkę do Rogowa. W pierwszym etapie tego konkursu każdy uczestnik rozwiązywał test z wiedzy ekologicznej. Klasa, której uczniowie uzyskali największą liczbę punktów, przechodziła do następnego etapu. Zwycięzcą została klasa I c. Publiczne Gimnazjum w Popielawach zorganizowało konkurs dla uczniów szkół podstawowych z Będkowa, Kurowic i Ujazdu. Uczestnicy rozwiązywali zadania różnego typu. Były to: krzyżówki, rebusy, rozsypanki wyrazowe. Jednak musieli wykazać się oni wiedzą ekologiczną podczas serii pytań.

Uczniowie gimnazjum przygotowywali również prace plastyczne pt.: ”Chroń naszą ziemię”.

Podsumowanie projektu miało miejsce 21 czerwca 2012 roku w naszej szkole. Zostali na nie zaproszeni specjalni goście: pani Wójt Gminy Rokiciny, przedstawiciele Rady Gminy, Kuratorium Oświaty Piotrkowie Tryb. oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Rozpoczęło się ono przedstawieniem szkolnego koła teatralnego o niszczeniu naszej planety. Następnie każda z grup przedstawiła sposób realizacji podjętych zadań i wnioski dotyczące danego problemu badawczego. Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów, którzy zajmowali się zdrową żywnością.

Projekt składał się z wielu rozmaitych zadań. Jego uczestnicy wywiązali się z nich bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że wszyscy przemyślą sobie zagadnienie: „Czy dbam o środowisko, w którym żyję?” i na to pytanie odpowiedzą pozytywnie..

 Zdjęcia z podsumowania projektu

06-07-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31