polski
Niedziela, 16 grudnia 2018 r. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
NOWOROCZNE SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDÓW W KRAKOWIE

W dn. 09.01.18 w Krakowie odbyło się noworoczne spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski. W uroczystościach  brali udział  członkowie Stowarzyszenia Gmin Regionu Płd.-Zach. Mazowsza, również wójt Gminy Rokiciny.

Tradycyjny i szczególny charakter w ramach organizowanego spotkania ma audiencja w pokoju papieskim na ul. Franciszkańskiej 3. W trakcie audiencji nasi delegaci mieli okazję spotkać sięgospodarzem spotkania z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. W krótkiej rozmowie wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda w imieniu delegacji podziękował za zaproszenie i przekazał życzenia dla Arcybiskupa Jędraszewskiego.

   W drugiej części odbywały się uroczystości w salach Rady Miasta Krakowa z udziałem przedstawicieli samorządu z całego kraju, reprezentantami władz państwa oraz korpusu konsularnego. Uczestnicy spotkań mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego. W trakcie przyjęcia przygotowanego dla przedstawicieli samorządu była okazja do wielostronnych spotkań. Wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda miał okazję do rozmów i spotkań z wieloma przedstawicielami władz samorządowych m.in. z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą, v-ce prezydentem Bytomia Robertem Dederko, dyrektorem biura Związku Gmin Pomorskich b. v-ce ministrem administracji i cyfryzacji Bogdanem Dombrowskim, dyrektorem Biura Związku Gmin Wamińsko-Mazurskich Januszem Sypiańskim, V-ce starostą Łęczyckim Krystyną Pawlak oraz gospodarzem uroczystości przewodniczącym Federacji i jednocześnie przewodniczącym Konwentu Przewodniczących Sejmików Wojewódzkich RP Kazimierzem Barczykiem. Spotkania były okazją do wymiany poglądów w różnych kwestiach samorządowych i tworzy perspektywę do otwarcia nowych inicjatyw wielostronnych.


19-01-2018
Galeria
Szukaj w artykułach
Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31