polski
Poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
I Wielki Konkurs Kulinarny, organizowany przez Stowarzyszenie LGD. ,,STER”
26 listopada 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Górze odbył się I Wielki Konkurs Kulinarny, organizowany przez Stowarzyszenie L.G.D. ,,STER”, do którego należą gminy: Andrespol, Brójce, Nowosolna I Rokiciny. Jego celem było wyszukanie potraw regionalnych, które mogłyby stać się wizytówką naszego regionu. Kilkanaście reprezentacji Kół gospodyń zmierzyło się ze sobą by wybrać najlepsze danie regionalne.

 

 26 listopada 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej Górze odbył się I Wielki Konkurs Kulinarny, organizowany przez Stowarzyszenie L.G.D. ,,STER”, do którego należą gminy: Andrespol, Brójce, Nowosolna I Rokiciny. Jego  celem było wyszukanie potraw regionalnych, które mogłyby stać się wizytówką naszego regionu. Kilkanaście reprezentacji kół gospodyń zmierzyło się ze sobą by wybrać najlepsze danie regionalne.
Nasza gminę reprezentowały koła: Łaznów pod przewodnictwem Anety Waszczykowskiej, które przygotowało min. bigos staropolski bez kapusty, K.G.W. z Michałowa kierowane przez Barbarę Makowską ugotowało barszcz po królewsku oraz K.G.W. z Popielaw, którego przewodnicząca jest Marzena Ruszkiewicz przygotowało danie pod nazwa ,,żebroczka”.
Kilkuosobowa Komisja powołana przez Organizatora(L.G.D.,,STER”) a w niej min.:
Maria Kaczorowska – Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Elżbieta Ciesielska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia L.G.D. „STER” , Barbara Robak – Wójt Gminy Rokiciny, miała bardzo trudne zadanie aby wszystkie potrawy popróbować i wybrać najlepsze. W ocenie Jury 1 miejsce przypadło KGW z Andrespola, nasze reprezentantki z Popielaw zdobyły 3 miejsce a Łaznowianki i Panie z Michałowa otrzymały wyróżnienie. Podczas konkursu czas publiczności umilały zespoły : „Wiśniowa Góra”, „Tęcza”, „Rokicinka” i „Bukowiaczek”. W czasie imprezy odbyło się również podsumowanie konkursu fotograficznego pt. „Polska złota jesień w naszej gminie” w którym udział wziął mieszkaniec naszej gminy Witold Płachta i jego praca została wyróżniona. Konkurs zakończyła zabawa ludowa dla wszystkich.

 

01-12-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30