polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
3 maj
Konstytucji 3 Maja. Konstytucja ta ustanowiona przez Sejm Czteroletni, zwany Wielkim, 3 maja 1791 r. w Sali Poselskiej Zamku Królewskiego, była pierwszym demokratycznym aktem zasadniczym w Europie i drugą – po amerykańskiej konstytucją na świecie.
 Jak co roku, w Gminie Rokiciny obchody Narodowego Święta 3 maja miały charakter bardzo uroczysty. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 11.00 Mszą Świętą, celebrowaną przez ks. Proboszcza Andrzeja Bednarka w Kościele Świętej Rodziny w Rokicinach-Kolonii. Po nabożeństwie nastąpiła część artystyczna, którą uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach, pod kierunkiem Pani Eweliny Malinowskiej i Pani Wioletty Rytych, przygotowali program słowno- muzyczny połączony z historycznymi wydarzeniami związanymi z uchwaleniem Konstytucji. Wszyscy obecni z uwagą wysłuchali występu artystyczno –muzycznego i przyjęli go gorącymi brawami. Co roku program artystyczny jest inny, skłania do refleksji i do głębszych przemyśleń. Po jego zakończeniu licznie zgromadzeni mieszkańcy, władze samorządowe, a wśród nich Wójt Gminy Pan Jerzy Rebzda, Sekretarz Gminy Pani Bożena Bykowska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Kudlik z Radnymi, Radny Powiatu Tomaszowskiego Pan Marek Olkiewicz oraz kierownicy instytucji w asyście Pocztów Sztandarowych OSP, a także pocztów z Publicznego Gimnazjum w Popielawach, S.P z Łaznowa, S.P z Rokicin- Kolonii i Przedszkola imienia „Leśnych Skrzatów” w Rokicinach- Kolonii przy wtórze Strażackiej Orkiestry Dętej z Łaznowa przeszli korowodem na plac przy kapliczce, gdzie został wspólne odśpiewany Hymn Państwowy. Po czym nastąpiło wystąpienie Wójta Gminy, który przywitał przybyłych gości oraz wygłosił przemówienie okolicznościowe. Wójt w swoim przemówieniu podkreślił to abyśmy byli przykładem naszych przodków i potrafili dbać o naszą małą Ojczyznę. Byśmy czuli dumę z naszych wspólnych osiągnięć i sukcesów. Oby każda zrealizowana przez nas z powodzeniem inicjatywa była wzmocnieniem dla gminy i całej jego społeczności. Gospodarz Gminy podziękował również wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizacji wydarzeń patriotycznych w naszej Gminie, a w szczególności dzieciom oraz opiekunom ze szkoły podstawowej w Rokicinach którzy w tak piękny sposób zamanifestowali patriotyzm i miłość do Ojczyzny, księdzu Proboszczowi za celebrowanie mszy świętej w intencji Ojczyzny, pocztom sztandarowym, Strażackiej Orkiestrze Dętej, a także  wszystkim mieszkańcom za udział w tak ważnej dla dziejów Polski uroczystości.
kwiaty złożyli:
-Wójt Gminy Rokiciny, Przewodniczący Rady Gminy z Radną Gminy Rokiciny,
-przedstawiciele Gminnego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Prezes Panią Krystyną Kisiel,
-młodzież z Publicznego Gimnazjum w Popielawach pod opieką dyrektora placówki Pani Ewy Jędrzejec,
-uczniowie SP  z Łaznowa wraz z dyrektorem Panem Tomaszem Wilkiem,
-uczniowie ze SP Rokicin z Panią Beatą Żak- dyrektorem szkoły ,
a także najmłodsi- dzieci z Przedszkola imienia „Leśnych Skrzatów” w Rokicinach- Kolonii wraz z dyrekcją Panią Beatą Ratajską.
Ceremonie zakończył koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Łaznowa pod batutą Pana Antoniego Kowalczyka.

 
05-05-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30