polski
Niedziela, 07 czerwca 2020 r. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
Ferie z GOK-iem
Wszystko co dobre, szybko się kończy... Ferie z GOK-iem dobiegły końca i przyszedł moment na podsumowanie.
 Zimowiska z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych. W tym roku z takiej możliwości skorzystało prawie 40 dzieci z terenu naszej gminy. Każdy dzień przynosił jakieś nowe wyzwania i niespodzianki. Była przede wszystkim wspaniała zabawa, uczestnikom zajęć nigdy nie brakowało dobrego humoru, ani pomysłów jak wypełnić czas spędzony u nas. W pierwszym tygodniu baśń pt." Królowa Śniegu" zaprezentował Teatr Małych Form Krak-Art, który na zaproszenie GOKu wystąpił przed ponad 100 osobową publicznością dzieci z terenu gminy. Najmłodsi obejrzeli teatralno-muzyczne przedstawienie pięknie ukazujące motyw przyjaźni. Barwne kostiumy i bogata scenografia stworzyły baśniowy klimat, a interaktywny charakter przedstawienia  aktywizował małych widzów do wspólnej zabawy. Nasze zajęcia odwiedził również pan również panu Krzysztof Derach z Akademii Sztuk Walki FIGHT AND WIN, który poprowadził trening karate, który sprawił jego uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy, a przy czym przybliżył tajniki jednego ze wspanialszych sportów walki.
W drugim tygodniu ferii nasza sala zmieniła się w pracownie garncarską, gdzie każdy z uczestników warsztatów mógł wyczarować coś niezwykłego na kole garncarskim, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i mamy świadomość, że często zależy ono od nas samych, dlatego mówimy o nim. Dzisiaj z wizytą do naszych dzieci przybyły panie: Anna Gawarzyńska i Magdalena Olech z KRUS oddział Tomaszów Maz., które bardzo ciekawie omówiły z dziećmi zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym i domowym. Dodatkową atrakcją był konkurs wiedzy z wyświetlonego animowanego filmu edukacyjnego pt." Rodzina Porażków"– zdobyte wiadomości nagrodzono. Niełatwo było wskazać laureatów spośród tak aktywnych uczestników, ostatecznie wybrani zostali: Wiktoria Cieplucha, Blanka Persanowska i Jan Szulc, dla wszystkich przygotowane były dodatkowe upominki oraz głośne brawa. Bezpieczeństwa ciąg dalszy...Policjanci z KKP w Rokicinach na czele z komendantem asp. sztab. Dariuszem Kutą przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegli przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Najmłodsi otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Nasi goście byli również członkami komisji, która wybierała najlepsze prace w konkursie plastycznym pt." Bezpieczne ferie", a także wręczyli laureatom upominki. Nagrodzeni zostali: 3 pierwsze miejsca: Weronika Salska, Alicja Hejduk, Julia Tworek, wyróżnieni: Aleksandra Kosela, Aleksandra Zalewska i Klaudia Popek. Gratulujemy!
Na zakończenie ferii udaliśmy się z ponad 30- osobową grupą na "Sing"- bajkę z genialną muzyką i gwiazdorską obsadą. Moc wrażeń jak na jeden dzień: było kino, był popcorn i było małe co nieco - co dzieci lubią najbardziej MC Donald. Serdecznie dziękujemy dzieciom uczestniczącym w tegorocznych zajęciach, a także pani Barbarze Wronka- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach i pracownicy biblioteki pani Ilonie Siłce- Kierebińskiej za pomoc w organizacji zajęć i super konkursy dla dzieci.
31-01-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30