polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Spotkanie opłatkowe pszczelarzy
W dniu 06.01.2017 roku w święto Trzech Króli podtrzymując wieloletnią tradycję również w tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach odbyło się spotkanie opłatkowe skupiające w swoich szeregach kilkudziesięciu pasjonatów pszczelarstwa.

  To czas podsumowań ubiegłego 2016 roku i planów na obecny 2017 rok. Udział w nim wzięli min. bartnicy lokalnego koła, Wójt Gminy Pan Jerzy Rebzda, Proboszcz parafii św. Rodziny w Rokicinach ks. Andrzej Bednarek, który pobłogosławił wszystkich zebranych oraz wspólnie z nimi odmówił modlitwę, życząc pszczelarzom wielu darów bożych i obfitych zbiorów miodu , następnie w atmosferze gorącej życzliwości i serdeczności nastąpiło dzielenie się opłatkiem.

 

Prezes Koła Pan Wojciech Smarz przywitał wszystkich przybyłych oraz przekazał Pszczelarzom noworoczne życzenia oraz podsumował ich działalność. Wójt Gminy – Pan Jerzy Rebzda serdecznie podziękował za zaproszenie oraz życzył bartnikom, zdrowych pszczół i beczek pełnych miodu. Także zaproszeni Goście min. pan Stanisław Ból Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej" w Piotrkowie Trybunalskim, który zaznaczył, że pszczelarskie spotkania Opłatkowo – Noworoczne są piękną wieloletnią tradycją, która jest źródłem zakorzenienia i Pan Romuald Dróżdż- Członek Zarządu, złożyli pszczelarzom i ich rodzinom życzenia na nowy rok, zdrowia, wszelkiej pomyślności, by pszczoły były zawsze wokół nich, a Pszczelarzom w ich pracy -by cieszyli się uznaniem i zrozumieniem. Niech wzbudzi zainteresowanie to co robią  wśród młodych i przejmą tą pasję po nich.

Koło oprócz hodowli pszczół szerzy wiedzę o pszczelarstwie. Wzbudza poczucie, że każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko w którym żyje, za umiejętne korzystanie z darów natury, jak i również możliwość wniesienia swojego wkładu do jego poprawy. Na koniec części oficjalnej zarówno goście jak i najaktywniejsi członkowie Koła zostali uhonorowani odznaczeniami:

Grzegorz Adamus i Kazimierz Kwiatkowski- odznaczenia brązowe Polskiego Związku Pszczelarstwa

Bogusław Kopeć- srebrna odznaka PZP

Wyjątkowymi medalami za wkład w rozwój i propagowanie pszczelarstwa wyróżnieni zostali :

Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda

Proboszcz parafii św. Rodziny w Rokicinach ks. Andrzej Bednarek, pan Roman Szewczyk oraz pani Maria Pinińska.

Całość spotkania zakończyła się poczęstunkiem podczas którego można było podzielić się swoim doświadczeniem, spostrzeżeniami lub po prostu pogawędzić po przyjacielsku.

 

10-01-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30