polski
Sobota, 30 maja 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Nowe Chrusty miejscem radości i bliskości.
    Sołectwo Nowe Chrusty z roku na rok rozwija swą działalność w zakresie integrowania mieszkańców i pobudzania aktywności społecznej.
Rada Sołecka pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Karbownik i sołtysa wsi Pani Ewy Malinowskiej w listopadzie b.r. zorganizowała kolejną już zabawę andrzejkową w świetlicy Nowe Chrusty, w której udział wzięło 60 gości.
Nie tylko jednak dorośli mogli się bawić w tym roku, bo już  11 grudnia została zorganizowana zabawa mikołajkowa dla najmłodszych, na której bawiło się  przyszło 50 dzieci.

   Każde z organizowanych tegorocznych spotkań wyróżniało się czymś szczególnym, raz był to „Festiwal pieroga”, bal karnawałowy,  zabawy andrzejkowe, czy „Święto zupy”. Dzięki zaangażowaniu Rady sołeckiej zorganizowane były w sołectwie również spotkania kulturalne z różnych okazji tj. dwukrotnie piknik z okazji Dnia Dziecka, Dzień Kobiet z udziałem pisarki czy uroczyste obchody z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rada sołecka nie pomija fanów sportu i kontynuuje w sołectwie organizację turnieju tenisa stołowego. Dla miłośników sztuki i rozwoju artystycznych zdolności organizowane są zajęcia dekupażu, które corocznie organizuje i prowadzi Pani Grażyna Michalak.
    Przewodnicząca Rady sołeckiej pani Małgorzata oraz sołtys wsi Pani Ewa wraz ze wszystkimi członkami Rady, dzielnie ich wspierającymi tj. Panią Grażyną Michalak, Panią Haliną Rajską, Panią Pauliną Staroń, Panem Krzysztofem Adamusem, Panem Krzysztofem Ćwikiem , zapraszają na kolejne spotkania!!! W najbliższym czasie organizowane będzie Święto Dnia Babci i Dziadka. Już dziś Rada sołecka zdradza, że będzie to potańcówka dla seniorów...
    Wszystkie spotkania, zabawy odbywają się w bardzo radosnej i miłej atmosferze. Uczestnikom towarzyszą zawsze gustowne dekoracje, smaczne posiłki i  upominki.

    Działalność kulturalno – rozrywkowa pozwala Radzie Sołeckiej wygospodarować środki finansowe, które sukcesywnie inwestowane są w obiekt świetlicy. Z uzyskanych pieniędzy po zorganizowanych balach andrzejkowych, karnawałowych, świętowaniu pieroga i zupy Rada Sołecka współfinansowała zakup i montaż klimatyzatora do kuchni (była to kwota 600,00 zł), wymieniła parapet wewnętrzny w kuchni, zakupiła stół gastronomiczny oraz środki czystości dla potrzeb świetlicy, sfinansowała obchody Dnia Babci i Dziadka oraz Mikołajki w 2015 r.
Warto podkreślić, że wiele spotkań i zabaw organizowanych jest tzw. „rękoma” członków Rady Sołeckiej – własnoręcznie przygotowywane były pierogi, gotowane były zupy i zawsze własnoręcznie wykonywane były dekoracje.

    Gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów i pomysłów na wspólnotowe spotkania!!! Zachęcamy wszystkich mieszkańców do jeszcze większego udziału w tych wszystkich spotkaniach, do zacieśniania więzi i wspólnego spędzania czasu.

    Działania Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi pokazują, że można zrobić wiele w sołectwie dla bieżącego życia a fundusz sołecki przeznaczać na inwestycyjne wydatki zwiększające komfort życia mieszkańców.


15-12-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31