polski
Sobota, 30 maja 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Złote Gody
  Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, nic zatem dziwnego, że święto półwiecza szczęśliwego pożycia nazwano Złotymi Godami,
     z tej okazji  18 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach odbyła się  wyjątkowa uroczystość na której obecni byli: Wójt Gminy pan Jerzy Rebzda, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Rokiciny pani Ewa Szulc oraz  podinspektor referatu spraw obywatelskich pani Katarzyna Smarz. Wójt Gminy w imieniu własnym i samorządu Gminy Rokiciny złożył Jubilatom serdeczne gratulacje. Życzył, aby dalsze lata życia upływały im w jak najlepszym zdrowiu, by zawsze otaczani byli miłością i serdecznością najbliższych osób. Swoje wystąpienie zakończył słowami naszego Wielkiego Polaka Błogosławionego Jan Pawła II:

"Kocha się naprawdę i do końca
tylko wówczas gdy kocha się zawsze
w radości i smutku bez względu
na dobry czy zły los."

     Następnie 11 par które już 50 lat trwają przy złożonej sobie przysiędze zostało odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy na wniosek Wójta Gminy Rokiciny. Medale te są potwierdzeniem, że wybrana przed laty życiowa droga była słuszna, a wysiłek, wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie dzieci spotkał się z uznaniem. Parom prócz odznaczeń zostały wręczone również, dyplomy kwiaty oraz drobne upominki. 
    Wszyscy mogli wspólnie obejrzeć pełen emocji występ tegorocznych uczestników programu "Mam talent" Adama i Wojtka Kaczmarków. Na zakończenie tego koncertu, który wzruszył wszystkich do łez i poruszył niejedno serce, w imieniu własnym i synów życzenia dla Jubilatów złożył także pan Piotr Kaczmarek.

Słów Przysięgi sprzed pięćdziesięciu lat dotrzymało 11 par z terenu gminy:
Alfreda i Tadeusz Cuper
Leokadia i Stefan Karzatka
Zofia i Feliks Koneccy
Krystyna i Józef Kopytek
Aniela i Roman Marusik
Halina i Włodzimierz Tomczyk
Czesława i Zdzisław Parowicz
Halina i Włodzimierz Turek
Bożenna i Kazimierz Wachowiec
Teresa i Eugeniusz Woźny
Krystyna i Józef Zaborscy

    Następnie Jubilaci wraz z przedstawicielami władz gminy zostali zaproszeni do wykonania pamiątkowej fotografii. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, tortu i szampana, a także głośnego „sto lat” za zdrowie małżonków. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i  życzymy abyście przez życie szli z miłością w sercach, otoczeni życzliwymi ludźmi. Silni wspólnotą Waszej rodziny - nierozłączni!
20-10-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31