polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Dzień Seniora - Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów

    Do niedawna seniorów utożsamiano jedynie z siwymi włosami, bujanym fotelem i niańczeniem wnuków. Seniorzy, którzy tak naprawdę mimo swojego wieku i postrzegania ich przez młodsze pokolenie są bardzo aktywni. Chcą się spotykać z innymi ludźmi. Stawiają na dobrą zabawę, ciekawe zajęcia oraz interesujące spędzanie czasu. Nasi seniorzy kochają tańczyć i śpiewać, jeździć na wycieczki, ale także dyskutować, słuchać wspomnień. A niejeden zmieniłby o nich zdanie, widząc jak ożywają, gdy mają z kim porozmawiać. Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 11 października we wtorkowe popołudnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów. Nie zabrakło również zaproszonych na tę okoliczność gości. Swoją obecnością zaszczycili Seniorów: Wójt Gminy Rokiciny Pan Jerzy Rebzda, który złożył życzenia wszystkim seniorom, aby jesień życia była dla nich najlepszym czasem do niespełnionych marzeń i zamierzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy, a najstarszej seniorce 93 letniej pani Helenie Jabłońskiej wręczył bukiet kwiatów, co było dla niej niezwykle miłym zaskoczeniem. Pani Longina Waszczykowska- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, na ręce Pani Krystyny Kruczek wręczyła symboliczne kwiaty.
    Pani Prezes zaprosiła wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu emerytów. Po części oficjalnej podano poczęstunek, przy którym zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości.
    Wszystkim seniorom z rokicińskiej gminy składamy serdeczne życzenia zdrowia, optymizmu życiowego, witalności i dużo pomysłów na dobrą zabawę. Obyście nie zaznali samotności i jak najaktywniej spędzali swój czas, bo„źle jest zmarnować młodość, a już całkiem głupio zmarnować starość” .


13-10-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30