polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Promocja Gminy Rokiciny na Dożynkach Prezydenckich w Spale
Początki tradycji Dożynek Prezydenckich w Spale sięgają okresu międzywojennego. Impreza ma już 89 lat.
    W latach 1927-1938 organizowano je z inicjatywy Ignacego Mościckiego. Po 62 latach tradycję wskrzesił prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-2008 Święto Plonów miało charakter regionalny. W 2009 r. gospodarzem spalskich dożynek był Lech Kaczyński, w kolejnych latach – Bronisław Komorowski. Zarówno w  ubiegłym roku  jak i w miniony weekend wzięła w nich udział para prezydencka Andrzej i Agata Duda.
     Rolnicy z całej Polski świętowali w Spale dwa dni.  Już w sobotę odbył się konkurs wieńców dożynkowych, które przygotowały wszystkie województwa. Główne uroczystości rozpoczęła w niedzielę msza św. w kościele polowym AK w Spale z uczestnictwem prezydenta Andrzeja Dudy z  małżonką Agatą Kornhauser- Dudą, następnie korowód dożynkowy przeszedł na stadion COS, na którego czele szła para prezydencka. Wraz z nią ze śpiewem na ustach na stadion ruszyły wszystkie grupy wieńcowe z całej Polski oraz tysiące gości, którzy tego dnia przyjechali do Spały.
    Imprezie towarzyszyło także miasteczko dożynkowe, nad stawem stanęły stoiska gmin i stowarzyszeń z powiatu tomaszowskiego i nie tylko. Tak samo jak w ubiegłych latach i swoje miała również  reprezentacja Gminy Rokiciny. Stoisko zostało przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Dyrektor GOK panią Longiną Waszczykowską. Gości, którzy tego dnia do nas zaglądali, zachęcaliśmy do odwiedzenia naszej gminy oraz w różnorodny sposób ją promowaliśmy. Można było  obejrzeć pokonkursową wystawę zdjęć przedstawiających zagrody laureatów konkursu na „Najładniejszą i najbezpieczniejszą zagrodę w Gminie Rokiciny”, wydawnictwa książkowe, materiały i foldery reklamujące naszą gminę.  Wszyscy mogli się poczęstować przepysznymi cukierkami z logo gminy, owocami, chlebem z miodem, czy słonecznikiem lub ugasić pragnienie wodą z cytryną i miętą. Nikt nie odchodził ze stoiska z pustymi rękami, dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy promocyjne gadżety z logo Gminy Rokiciny: kubki, długopisy, smyczki, broszurki. Dla wszystkich było wiele ciekawych atrakcji min.: występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.
14-09-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30