polski
Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
III Festiwal Talentów Naszej Małej Ojczyzny- Gminy Rokiciny
" Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka…" Krzysztof R. Jaśkiewicz
     12 czerwca 2016 roku przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy uczestniczyć w III Festiwalu Talentów Naszej Małej Ojczyzny- Gminy Rokiciny. Wszystkich zgromadzonych tego niedzielnego popołudnia powitała Dyrektor GOK pani Longina Waszczykowska. Wśród gości znaleźli się min. Dyrektorzy Placówek Oświatowych: Dyrektor Gminnego Przedszkola im. "Leśnych Skrzatów"  pani Sabina Wosik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokicinach pani Beata Żak i Dyrektor Szkoły w Łaznowie pan Tomasz Wilk.
    Następnie głos zabrał Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda, który powitał wszystkich, a w szczególności naszych młodych wykonawców oraz podkreślił, iż festiwal ma na celu promowanie młodych talentów z Gminy Rokiciny, popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, integrację społeczności z  naszego terenu, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.


     Dzieci chętnie dzielą się z kolegami i koleżankami swoimi pasjami, osiągnięciami, talentami, hobby. Warto zadbać o to, by mogli je  zobaczyć i docenić również inni. Jako pierwsi swoje talenty na scenie pokazali najmłodsi uczestnicy, a mianowicie dzieci z Gminnego Przedszkola im. "Leśnych Skrzatów" w Rokicinach oraz Gminnego Przedszkola z Łaznowa.
Taniec z szarfami mogliśmy podziwiać  w wykonaniu grupy "Wiewiórek" przygotowanych przez panią Małgorzatę Florczyk
Grupa "Krecików" której opiekunem jest pani Monika Stępień wykonała piosenkę pt. "Kocham Cię Ti Amo".
Grupa "Sowy" pod okiem pani Teresy Krawczyk zaśpiewali utwór pt." Lato zawitało"
Dziewczynki z grupy "Misiów" pani Beaty Ratajskiej do pięknej muzyki zaprezentowały Taniec kwiatów. Natomiast chłopcy do muzyki z filmu Vabank wykonali taniec z kapeluszami. Występy wzbudziły ogromny entuzjazm, a owacjom nie było końca.

       

W przerwie między pokazami widownia mogła podziwiać także przepiękne prace plastyczne wykonane przez grupę "Jeżyków", której opiekunem jest pani Małgorzata Pietrzyk, a także rysunki wykonane przez uczestników z Koła Plastycznego GOK, którego instruktorem jest pani Krystyna Popielska.
    W dalszej kolejności swój program przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rokicinach, przygotowany przez nauczycielki tej placówki panie: Bogusławę Kepler, Wiolettę Rytych, Elżbietę Kaczmarek. Konferansjerami, którzy zapowiadali występy swoich kolegów i koleżanek były Weronika Adamus i Patrycja Salska. Mogliśmy podziwiać min. świetną inscenizację wiersza "Pchła Szachrajka", a także wysłuchać wiersza w języku angielskim.    Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Łaznowa przygotowani przez panie: Jolantę Pawelec, Barbarę Krawczyk, Agnieszkę Długosz i Marię Gradowską przenieśli nas min.: w bajkowy klimat "Koziołka Matołka", za sprawą którego zwiedziliśmy prawie cały świat. Konferansjerami programu byli: Kamila Comporek i Dawid Ciupa. Uczniowie szkół podstawowych w ciekawych przebraniach w sposób zabawny zinterpretowali znane i lubiane wiersze dla dzieci, co wzbudziło wiele śmiechu wśród publiczności. Młodzi artyści  zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
    Ostatnim programem prezentacji szkolnych był występ młodzieży z Publicznego Gimnazjum  w Popielawach. Montaż słowno-muzyczny przygotowała pani Anna Karp, uczniowie zaprezentowali w większości pieśni nagrodzone w I Powiatowym Konkursie Pieśni Maryjnej o Matce " Razem z Tobą Matko", było nie tylko lirycznie, ale i humorystycznie. Obejrzeliśmy scenkę pt." Księżniczka i rycerz " w wykonaniu członków Szkolnego Koła Kabaretowego.
    Zakończeniem tego wyjątkowego niedzielnego popołudnia był pokaz tańca nowoczesnego uczniów ze szkoły tańca "Step Dance" pana Krzysztofa Wegwerta. Popis ten wzbudził duże zainteresowanie i zachwyt umiejętnościami tanecznymi.    Wszystkim utalentowanym, którzy odważyli się pokazać szerokiej publiczności serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do pielęgnowania i rozwijania swoich zdolności. Udowodnili, że wiele mają do zaoferowania światu -  różnorodne talenty, uzdolnienia, umiejętności taneczne, aktorskie, wokalne, recytatorskie, muzyczne i wiele innych. Festiwal Talentów oczarował, poruszył i zachwycił. Życzymy, aby w przyszłości odnieśli sukces w dziedzinie, w której się rozwijają, a nade wszystko, by wierzyli we własne umiejętności, bo jak pisał Henri Frederic Amiel: Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.

14-06-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30