polski
Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Polska Biega 2016
Polska Biega – bieganie to u nas rodzinne” – pod takim hasłem mieszkańcy gminy  Rokiciny, w tym uczniowie szkół z jednostek oświatowych gminy uczestniczyli  w ogólnopolskiej akcji promowanej przez „Gazetę Wyborczą” – „Polska Biega”,
   Wielkie święto biegania odbyło się w niedziele 29 maja, już po raz piąty. Ideą akcji „Polska Biega” jest upowszechnianie sportowego trybu życia, ale także zdrowia i radości, a nie tylko samej rywalizacji. Organizatorami tego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach, Publiczne Gimnazjum w Popielawach oraz Animatorzy Sportu z terenu gminy Rokiciny. Impreza  ta odbyła się pod hasłem "Pobiegnij dla mamy" oraz była połączona z obchodami Dnia Dziecka. W Polsce obchodzimy Dzień Dziecka 1 czerwca. Tę datę łatwo przyswoili sobie nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice. W naszej gminie również  uczciliśmy święto naszych milusińskich.
    Wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor GOK Longina Waszczykowska, która pokrótce przedstawiła regulamin oraz wymieniła i podziękowała osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie imprezy. I w tym roku mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli w liczbie około 100 biegaczy w różnych kategoriach wiekowych, stawili się na linii startu do zmierzenia swoich sił. Oprócz biegaczy do udziału w akcji zgłosili się też chętni do marszu Nordic Walking, mieli do przejścia około 5 kilometrową trasę.
Laureaci poszczególnych grup wiekowych:
Kategoria kl.I-III SP dziewcząt
1. Amelia Kosylak SP Łaznów
2. Julia Stankiewicz SP Łaznów
3. Natalia Ciupa SP ŁaznówKategoria kl.I-III SP chłopców
1. Filip Telus SP Koluszki
2. Łukasz Miazek SP Rokiciny
3. Jakub Sadowski SP ŁaznówKategoria IV-VI SP dziewcząt
1. Julia Goździela SP Rokiciny
2. Julia Grałek SP Rokiciny
3. Justyna Miazek SP. ŁaznówKategoria IV-VI SP chłopców
1. Kamil Zrobek SP Rokiciny
2. Patryk Dudek SP Będzelin
3. Jakub Andryszek SP ŁaznówKategoria Gimnazjum dziewcząt
1. Emilia Skibińska
2. Oliwia Jędrzejec
3. Natalia AndryszekKategoria Gimnazjum chłopców
1. Jakub Woźniak
2. Michał Czarnecki
3. Jakub KisielKategoria Open
1. Sławomir Karp
2. Rafał Włodarczyk
3. Mateusz Łukasik    Laureaci poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami, które wręczali Pani Bożena Bykowska- Sekretarz Gminy Rokiciny, Pani Longina Waszczykowska Dyrektor GOK, Pan Michał Kurzyk nauczyciel wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum w Popielawach oraz Pan Kamil Gradowski animator sportu. Każdy z uczestników zawodów został nagrodzony pamiątkowym dyplomem. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników, można było wygrać min. pendriva, myszkę bezprzewodową, piłki do koszykówki i siatkówki, sportowy plecak czy portfel, talony do salonu fryzjerskiego, koszulki, parasolki i wiele innych ciekawych gadżetów. Nagrody sponsorowali: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Euroglas Polska Sp. z o.o., sklep sportowy Tom- Sport, salon fryzjerski Katarzyny Samiec. Zostały rozdane również wszystkim, którzy bawili się razem z nami lody na ochłodę tego ciepłego popołudnia.
    Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji :min. dmuchańce, zabawy z chustą animacyjną, było także malowanie twarzy, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W międzyczasie ochotnicy mogli pomalować w dowolny sposób serduszko lub balonik, które później wręczyli swoim mamom, a także zmierzyć się kto zrobi większą ilość baniek mydlanych. Dla każdego przygotowany był w nagrodę drobny upominek. Te wszystkie atrakcje poprowadziły animatorki z GOK-u wspólnie z panią Aleksandrą Szlęzak- animatorką sportu.
    Imprezie towarzyszyła miła atmosfera oraz piękna słoneczna pogoda. Dobra organizacja, zabezpieczenie trasy i jej oznakowanie, sprawna obsługa zawodów była możliwa dzięki: strażakom z OSP z Łaznowa pod kierownictwem Pana Jacka Płeski, policji z Rokicin,  prowadzącemu marsz Nordic Walking Panu Januszowi Cecherzowi oraz wolontariuszom z Gimnazjum w Popielawach. a także wszystkim tym,  którzy tego dnia postanowili razem z nami spędzić to niedzielne słoneczne popołudnie.
    Wszystkim dzieciom dedykujemy z okazji zbliżającego się ich święta ten oto wiersz.
„Kolorowych snów,
uśmiechu od ucha do ucha,
pięknych bajek na dobranoc,
własnego psa i kota,
co dzień nowych przygód,
butów siedmiomilowych,
gwiazdki z nieba,
wspaniałych przyjaciół,
i wesołej rodzinki”.

30-05-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30