polski
Poniedziałek, 01 czerwca 2020 r. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
Dzień Kobiet w Popielawach
W dniu 6 marca 2016 r. w OSP Popielawy odbyła się uroczystość z okazji Święta Kobiet.

   Organizatorami tej imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Popielawach, Koło Gospodyń Wiejskich Popielawy i Gminna Biblioteka Publiczna w Rokicinach – Filia w Popielawach. Prezes straży Wiesław Matera i strażak Roman Żarczyński powitali przybyłych gości i mieszkańców. Panowie w imieniu OSP Popielawy wraz z  Wójtem  Gminy Rokiciny Jerzym Rebzdą złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom, które otrzymały również od strażaków  symbolicznego tulipana.
    Po części oficjalnej mali czytelnicy z Koła Przyjaciół Biblioteki Filii w Popielawach przedstawili poezję polskich poetów. Swoimi strojami i efektami specjalnymi rozbawili publiczność. W dalszej części programu wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum w Popielawach. Zaprezentowali oni przekomiczny spektakl kabaretowo-muzyczny na temat „Kobieta na przestrzeni wieków” przygotowany przez p. Monikę Dziedzińską i p. Annę Karp. Nie zabrakło też części obrzędowo-folklorystycznej w wykonaniu Zespołu Mali Lubochnianie z Centrum Kultury w Lubochni. Przyśpiewkami, zabawami i tańcami ludowymi promowali kulturę rawsko-opoczyńską pod czujnym okiem choreografa-instruktora Mileny Dzięcielewskiej, opiekuna pedagogicznego Małgorzaty Tycy oraz  instruktora muzycznego Jerzego Rozpędka. Swoją obecnością zaszczyciły nas również p. Paulina Grygiel i Maja Walas z Centrum Dietetycznego Tomax w Tomaszowie Maz. udzielając prelekcji na temat zdrowego żywienia. Na zakończenie tej uroczystości mogliśmy posłuchać koncertu muzycznego zespołu „Dexter” z Tomaszowa Maz., który tworzy własne kompozycje. Imprezę poprowadziła p. Joanna Mierzyńska z Filii Bibliotecznej w Popielawach. A dzięki strażakom z OSP i paniom z KGW mogliśmy skosztować  pyszności przez nich przygotowanych.
 
Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokicinach serdecznie dziękują za współpracę paniom z KGW i panom z OSP Popielawy.
10-03-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30