polski
Niedziela, 07 czerwca 2020 r. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
8 marca w GOK
„…Raz do roku jest taki dzień, który przemija, jak piękny sen... 8 marca, jak co roku od wielu lat, obchodzimy Dzień Kobiet – dzień najpiękniejszych istot na ziemi.
Jest to święto, o którym nie powinien zapomnieć żaden mężczyzna. Kobiety wnoszą światu tyle radości, piękna, delikatności, świat bez nich byłby z pewnością nudny i nieromantyczny. Dlatego tego dnia każda Kobieta powinna usłyszeć życzenia. Nawet najdrobniejsze miłe słowo bądź drobny podarunek sprawi, że w Dzień Kobiet na twarzach wszystkich Pań zabłyśnie uśmiech…”
    Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy to świętują głównie same panie, już po raz kolejny w sobotę, 5 marca w Gminnym Ośrodku w Rokicinach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji tego święta. Jak co roku, podczas tego typu imprezy, sala widowiskowa była zapełniona po brzegi. Przybyło do nas wiele kobiet, wśród których znalazła się również pani Bożena Bykowska- Sekretarz Gminy Rokiciny.
    Uroczystość rozpoczęły dyrektor GOK pani Longina Waszczykowska oraz pani Paulina Dudek, które powitały wszystkich zgromadzonych oraz pokrótce powiedziały kilka ciekawostek o kobietach. Następnie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu na co dzień wszystkim Paniom złożył Wójt Gminy Rokiciny pan Jerzy Rebzda oraz przekazał na ręce jednej z pań siedzących na widowni bukiet kwiatów. Tego wieczoru była jeszcze jedna okazja do świętowania, a mianowicie właśnie w tym roku mija ćwierć wieku oddania obecnej siedziby GOKu do użytku, kiedyś w tym budynku mieścił się zajazd poczty konnej. Przez lata działalności były i są organizowane różnego rodzaju imprezy. Była to jednocześnie dobra okazja do przypomnienia o osiągnięciach ośrodka oraz tego jak wielu znakomitych artystów polskich i zagranicznych gościło w naszej gminie. Wśród nich był  także duet, który tego wieczoru pojawił się na naszej scenie z programem pt. " Od Hipisa do Sołtysa", a mianowicie "Trzeci Oddech Kaczuchy", który tworzą pani Maja Piwońska i pan Andrzej Janeczko. Zespół ten jest szczególnie ceniony za swoją muzykalność oraz bezpośredni, interaktywny kontakt z widzami. Ten znakomity kabaret swoimi dialogami, skeczami i wesołymi piosenkami rozbawił zgromadzoną widownie prawie do łez, artysta co chwila wcielał się w inną postać, dzięki czemu przygotowany program był niezwykle żywiołowy i interesujący.  Na koniec było głośne oklaski dużo bisów i oczywiście kwiaty dla pani Mai, które wręczył Wójt Gminy. Dodatkową atrakcją, którą przygotowaliśmy była możliwość obejrzenia wystawy prac pana Andrzeja pt." Za szkłem",
    Wszyscy Ci, którzy bawili się tego wieczoru razem z nami zostali poczęstowani pysznym tortem i symboliczną lampką szampana. Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony z sali GOK będzie towarzyszył mieszkankom naszej gminy przez cały rok.
07-03-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30