polski
Piątek, 05 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Ferie w GOK
Zimowa przerwa to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Jeśli zimowa aura dopisuje, świat pokryty jest białym puchem, a słońce skrzy się w lodowych soplach, aż się chce szaleć na śniegu i ślizgawce.
     Jeśli śniegu brakuje, czas zimowego odpoczynku można spędzić inaczej, lecz także miło i w wesołym towarzystwie. W zorganizowanych przez dwa tygodnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach zajęciach, kilkanaścioro dzieci z naszej gminy nie narzekało na nudę. W godzinach od 09:00 do 13:00,  mogły spożytkować swoją energię korzystając z różnego rodzaju atrakcji przygotowanych przez pracowników GOK min. konkursy, zabawy grupowe, zajęcia manualne. Dzieci chętnie malowały wykorzystując różne techniki, grały w gry planszowe i edukacyjne, bilard czy tenis stołowy taki wachlarz zajęć miały do swojej dyspozycji.    
    W pierwszym tygodniu ferii oprócz stałej formy zajęć, mieliśmy również spotkanie z panią policjantką, która przybliżyła najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Słuchacze czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Wielką niespodzianką okazały się otwarte dla wszystkich chętnych dzieci warsztaty garncarskie. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego instruktażu i pokazu, jak przygotować glinę oraz co można z niej stworzyć. Glina to taki materiał, gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako smoki, dinozaury, psy lub koty. Uczestnicy spotkania z ogromnym zapałem ugniatali, wałkowali i kroili kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Przeprowadzone warsztaty ceramiczne oprócz wspólnego lepienia ozdób miały dla uczestników spotkania znacznie szerszy wymiar, były m.in. okazją do wspólnej zabawy i zmagań twórczych. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom oraz wzbogaciły je o nowe doświadczenia.
    Natomiast w drugim tygodniu zimowisk w licznie wypełnionym publicznością GOKu zagościł teatrzyk Art-Re z Krakowa z przedstawieniem „Stoliczku nakryj się”. Aktorzy występujący tego dnia stworzyli dzieciom miłą atmosferę i zaprosili je do wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy widowiska stworzonego przez teatr świetnie się bawili. Spektakl przybliżył dzieciom rzemiosła takie jak młynarz, stolarz, szewc. Uczył, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowiek chciwy i nieuczciwy poniesie karę. Przedstawienie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych, a dzieci miały ogromną frajdę biorąc udział w spektaklu u boku aktorów.   Na zakończenie tych dwóch fascynujących tygodni wybraliśmy się do Planetarium EC1 Łódź, które jest najnowocześniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Pod kopułą o średnicy 18 m znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów.  Nasza grupa obejrzała pokaz o nazwie "Dwa szkiełka". Z wnętrza tejże kopuły, co pewien czas dochodziły, głośne okrzyki zachwytu. W planetarium uczestnicy wycieczki odbyli wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata, podziwiali z bliska kosmos oraz poznali prawa, którymi on się rządzi. Już sama kosmiczna kopuła była niesamowita i wzbudzała ciekawość wszystkich zgromadzonych. Częścią bazową zajęć jest pokaz nieba i omówienie szczegółowe tego, co widzimy w rozgwieżdżoną noc na niebie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze obowiązkowo Mc’Donaldsa, gdzie każdy z uczestników  mógł skomponować dla siebie taki zestaw happy meal, jaki najbardziej lubi, a ufundowała go dla wszystkich Parafia Świętej Rodziny w Rokicinach.
To były dwa tygodnie pełne przygód i atrakcji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową fotografię. Serdecznie dziękujemy za spędzenie z nami ferii.
01-03-2016
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30